Проти ведучого Сергія Іванова готують позов до суду. Він вважає це тиском
Приватне акціонерне товариство “Науково-виробниче об'єднання “Практика” готує позов проти блогера та ведучого “Ісландії” Сергія Іванова. Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на заступника директора “Практики” Євгена Потапова.
Позов про спростування недостовірної інформації, захист честі, гідності та ділової репутації ще не подали, бо невідоме місце проживання Іванова в Києві, а також через те, що він публікує нові матеріали щодо компанії.
“Ми не встигаємо додавати до позову (нові статті Сергія Іванова. – Ред.). Ми додаємо епізоди вже в позов, тому що він не припиняє писати на цю тему”, – розповів Євген Потапов.
Він також додав, що компанія намагаєтеся з’ясувати місце реєстрації ведучого чи його місце перебування в Києві. “Цивільно-процесуальний кодекс нам каже, що ми маємо подавати позов за місцем реєстрації або останнім відомим місцем знаходження. Пан Іванов зареєстрований у місті Луганськ, розглядає позови зараз Сватівський районний суд (Луганської області. – Ред.). Тому ми намагаємося визначити (місце проживання ведучого. – Ред.). <…> Розумієте, у Сватівський районний суд ні йому, ні нам не дуже зручно буде їздити”, – пояснив заступник директора “Практики”.
Зі свого боку Сергій Іванов повідомив виданню, що найближчими днями спробує потрапити на особисте приймання до очільників Національного антикорупційного бюро України та Служби безпеки України, а також подасть заяви щодо скоєння злочинів під час державних оборонних закупівель.
“У мене є питання до Міноборони й до уряду як до розпорядника коштів. Чому до мене позивається приватне підприємство – я не розумію. Я думаю, що ми будемо все це з’ясовувати в суді. Для того щоб їм не було нудно, ми будемо з’ясовувати це не лише в суді. Це будуть з’ясовувати за моєю ініціативою Національне антикорупційне бюро і Служба безпеки України. По заявкам є дуже багато специфічних моментів, які можуть бути навіть державною зрадою, я не виключаю”, – сказав він.
Ведучий розповів, що дізнався про позов з одного із сайтів та розцінює його як спробу тиску.
“Я схильний це розцінювати як спробу тиску, бо я ще не відчуваю, скажімо, якихось негативних наслідків. Але сам факт у контексті погрозливого і відверто хамського спілкування зі мною міністром оборони, після якого чомусь включається такий важель, як позов на мільйон. Звичайно, я це розцінюю як спробу тиску, бо це зайвий раз підкреслює, що ці люди перебувають у тісній зв’язці, яку я схильний вважати корупційною”, – сказав він.
Крім того, він додав, що ніхто не намагався з ним зв’язатися задля уточнення місця його фактичного проживання.
“Я припускаю, що вони можуть не знати місце мого фактичного проживання, але не знайти контакти. <…> Як вони не можуть зі мною зв’язатися, якщо ми робили інтерв’ю з міністром оборони? Вони не можуть взяти контакти в тих людей, які там робили інтерв’ю? Вони співпрацюють з Міноборони, нехай візьмуть контакти в них. Усі знають, де я працюю. Знають, що я співпрацюю з “Ісландією”, для якої я роблю проєкт “Антиподи”. Можуть зв’язатися через “Ісландію” або “Цензор.net”. На “Цензор.net” є всі контактні дані. <…> Я схильний це розглядати як піар-хід. Якщо вони думають, що я злякався, то я, навпаки, вітаю”, – додав Іванов.
Нагадаємо, 13 лютого 2020 року до Ініціативи “Детектора медіа” та Інституту масової інформації “МедіаЧек” звернулося Міністерство оборони України зі скаргою на два матеріали Сергія Іванова – блоговий допис “Нові свинарчуки” на сайті “Цензор.нет” та на відеоінтерв’ю Сергія Іванова з міністром оборони Андрієм Загороднюком для програми “Антиподи” медіапроєкту “Ісландія”. У відповіді на скаргу “МедіаЧек” констатував, що манера поведінки ведучого Сергія Іванова в процесі створення інтерв’ю з Андрієм Загороднюком не містила явних порушень журналістської етики. Ініціатива також закликала медіа залучити незалежних експертів у сфері оборонних держзакупівель до коментування теми.
Help us be even more cool!