ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Проти ведучого Сергія Іванова готують позов до суду. Він вважає це тиском

24.02.2020, 16:48
Фото – фейсбук Сергія Іванова
Фото – фейсбук Сергія Іванова

Приватне акціонерне товариство “Науково-виробниче об'єднання “Практика” готує позов проти блогера та ведучого “Ісландії” Сергія Іванова. Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на заступника директора “Практики” Євгена Потапова.

Позов про спростування недостовірної інформації, захист честі, гідності та ділової репутації ще не подали, бо невідоме місце проживання Іванова в Києві, а також через те, що він публікує нові матеріали щодо компанії. 

“Ми не встигаємо додавати до позову (нові статті Сергія Іванова. – Ред.). Ми додаємо епізоди вже в позов, тому що він не припиняє писати на цю тему”, – розповів Євген Потапов.

Він також додав, що компанія намагаєтеся з’ясувати місце реєстрації ведучого чи його місце перебування в Києві. “Цивільно-процесуальний кодекс нам каже, що ми маємо подавати позов за місцем реєстрації або останнім відомим місцем знаходження. Пан Іванов зареєстрований у місті Луганськ, розглядає позови зараз Сватівський районний суд (Луганської області. – Ред.). Тому ми намагаємося визначити (місце проживання ведучого. – Ред.). <…> Розумієте, у Сватівський районний суд ні йому, ні нам не дуже зручно буде їздити”, – пояснив заступник директора “Практики”.

Зі свого боку Сергій Іванов повідомив виданню, що найближчими днями спробує потрапити на особисте приймання до очільників Національного антикорупційного бюро України та Служби безпеки України, а також подасть заяви щодо скоєння злочинів під час державних оборонних закупівель.

“У мене є питання до Міноборони й до уряду як до розпорядника коштів. Чому до мене позивається приватне підприємство – я не розумію. Я думаю, що ми будемо все це з’ясовувати в суді. Для того щоб їм не було нудно, ми будемо з’ясовувати це не лише в суді. Це будуть з’ясовувати за моєю ініціативою Національне антикорупційне бюро і Служба безпеки України. По заявкам є дуже багато специфічних моментів, які можуть бути навіть державною зрадою, я не виключаю”, – сказав він.

Ведучий розповів, що дізнався про позов з одного із сайтів та розцінює його як спробу тиску.

“Я схильний це розцінювати як спробу тиску, бо я ще не відчуваю, скажімо, якихось негативних наслідків. Але сам факт у контексті погрозливого і відверто хамського спілкування зі мною міністром оборони, після якого чомусь включається такий важель, як позов на мільйон. Звичайно, я це розцінюю як спробу тиску, бо це зайвий раз підкреслює, що ці люди перебувають у тісній зв’язці, яку я схильний вважати корупційною”, – сказав він.

Крім того, він додав, що ніхто не намагався з ним зв’язатися задля уточнення місця його фактичного проживання.

“Я припускаю, що вони можуть не знати місце мого фактичного проживання, але не знайти контакти. <…> Як вони не можуть зі мною зв’язатися, якщо ми робили інтерв’ю з міністром оборони? Вони не можуть взяти контакти в тих людей, які там робили інтерв’ю? Вони співпрацюють з Міноборони, нехай візьмуть контакти в них. Усі знають, де я працюю. Знають, що я співпрацюю з “Ісландією”, для якої я роблю проєкт “Антиподи”. Можуть зв’язатися через “Ісландію” або “Цензор.net”. На “Цензор.net” є всі контактні дані. <…> Я схильний це розглядати як піар-хід. Якщо вони думають, що я злякався, то я, навпаки, вітаю”, – додав Іванов.

Нагадаємо, 13 лютого 2020 року до Ініціативи “Детектора медіа” та Інституту масової інформації “МедіаЧек” звернулося Міністерство оборони України зі скаргою на два матеріали Сергія Іванова блоговий допис “Нові свинарчуки” на сайті “Цензор.нет” та на відеоінтерв’ю Сергія Іванова з міністром оборони Андрієм Загороднюком для програми “Антиподи” медіапроєкту “Ісландія”. У відповіді на скаргу “МедіаЧек” констатував, що манера поведінки ведучого Сергія Іванова в процесі створення інтерв’ю з Андрієм Загороднюком не містила явних порушень журналістської етики. Ініціатива також закликала медіа залучити незалежних експертів у сфері оборонних держзакупівель до коментування теми.

 

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!