ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Правоохоронцям Хмельниччини роз'яснять, як документувати та розслідувати злочини проти журналістів

22.04.2021, 14:40
Фото – ГУ НП в Хмельницькій області
Фото – ГУ НП в Хмельницькій області

Патрульним поліцейським, які виїздять на виклики, та слідчим Хмельницької області роз'яснять, як документувати та розслідувати правопорушення щодо журналістської діяльності.

Про це повідомив представниці ІМІ в Хмельницькій області Альоні Березі під час зустрічі 21 квітня керівник сектору захисту інтересів суспільства та держави ГУ НП в Хмельницькій області.

Водночас керівник сектору наголосив, що він особисто та керівництво обласного управління поліції тримають на особистому контролі розслідування справ щодо порушення прав журналістів.

Під час зустрічі сторони обговорили деталі розгляду заяв журналістів регіону до правоохоронців з початку 2021 року та теперішній їхній стан розгляду. Зокрема, тогорічна справа журналістки з Хмельницького Тетяни Сивоконь, якій зламали руку, перебуває на судовому розгляді

Щодо нових заяв від журналістів, то поліція відкрила, але наприкінці березня закрила кримінальне провадження за зверненням місцевого телеканалу ТВ7+ щодо недопуску їхньої знімальної групи на сесію Ярмолинецької селищної об'єднаної територіальної громади. Канал планує оскаржити постанову про закриття провадження.

Водночас у поліції Хмельниччини визнали, що з боку правоохоронців існують прогалини в розслідуванні справ щодо порушення прав журналістів.

Також під час розмови сторони обговорили, що в умовах карантинних обмежень місцева влада відновила практику недопуску журналістів до засідань колегіальних органів і що цю практику потрібно мінімізовувати хоча б наданням роз’яснень для журналістів з покроковими інструкціями їхніх дій у таких ситуаціях. 

Загалом під час зустрічі обговорено низку питань, погоджено підтримку постійних контактів між правоохоронцями та регіональною представницею, налагоджено співпрацю. Також погоджено, що додатково поліція надасть інформацію про результати перевірок дій правоохоронців, які розглядали заяви журналістів, обласним управлінням.

Нагадаємо, сектор захисту інтересів суспільства та держави ГУ НП в Хмельницькій області створено восени минулого року. Серед обов’язків, якими опікується сектор, є розгляд справ щодо порушень прав журналістів.

Liked the article?
Help us be even more cool!