ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Попри звільнення Семени Росія зберігає тотальний контроль над медіа в Криму – Freedom House

04.02.2020, 14:00
Фото ‒ фейсбук Freedom House в Україні
Фото ‒ фейсбук Freedom House в Україні

Freedom House вітає зняття судимості з журналіста Миколи Семени, водночас зауважує, що Росія зберігає тотальний контроль над медіа в Криму. Про це йдеться в заяві організації, оприлюдненій на її сайті 3 лютого.

“Freedom House вітає зняття судимості з Миколи Семени, – заявив Марк Берендт, директор програм Freedom House в Європі та Євразії. – Це є маленькою перемогою в захисті свободи медіа в Криму, тому що кримінальні звинувачення, висунуті проти Семени чотири роки тому, були повністю вмотивовані його критичним висвітленням незаконної анексії півострова Російською Федерацією. Але медіа в Криму залишаються жорстко обмеженими, а професійні та громадянські журналісти стикаються з репресіями через свою роботу”. 

За його словами, кримськотатарським журналістам, зокрема, призначають особливо суворі покарання. “Їхні вироки, як і в Семени, мають бути переглянуті. Важливо, щоб Сполучені Штати, Європейський Союз і міжнародна спільнота наполягали на справедливому і ретельному розслідуванні таких випадків”, – сказав Марк Берендт.

Організація зауважує, що щонайменше 10 інших професійних і громадянських журналістів та стрімерів із Криму залишаються за ґратами. Більшість з них – кримські татари, пов'язані з правозахисним рухом “Кримська солідарність”: Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Наріман Мемедемінов та Ернес Аметов. 

Як повідомляв ІМІ, журналіст, автор проєкту Радіо Свобода “Крим.Реалії” Микола Семена отримав постанову від підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.

14 січня 2020 року підконтрольний Росії Залізничний суд Сімферополя розглянув і задовольнив клопотання адвоката Олександра Попкова і кримського журналіста Миколи Семени про дострокове припинення випробувального терміну і зняття судимості із Семени. 

22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив журналістові, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність. 

Миколі Семені висунули звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”.

У ФСБ Росії стверджували, що саме Микола Семена написав під псевдонімом матеріал для Крим.Реалії під назвою “Блокада ‒ необхідний перший крок до звільнення Криму”. Експрокурор анексованого Криму, яка й звинуватила Семену, заявила, що видання “Крим.Реалії” дало можливість “виправдання актів саботажу й екстремізму”. 

18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: йдеться про заборону вести публічну діяльність два роки, а не три, як було в попередньому рішенні суду.

Сторона захисту Миколи Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення російського суду в Сімферополі. Однак ЄСПЛ відмовив у пріоритетному розгляді скарги Миколи Семени.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!