ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Полковник СБУ судитиметься з рівненською “Четвертою владою” в Касаційному суді

15.11.2021, 13:32
Фото: Олег Назарук, стоп-кадр “Рівне 1”, архів
Фото: Олег Назарук, стоп-кадр “Рівне 1”, архів

Полковник СБУ у відставці Олег Назарук подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду, згідно з яким він програв суд журналістам “Четвертої влади”, що робили про нього розслідування. Про це повідомляє представниця ІМІ в Рівненській області.

Позов Олега Назарука стосується захисту честі, гідності і ділової репутації та компенсації моральної шкоди. Полковник хоче спростування інформації про нього, викладеної в журналістському розслідуванні “Земельні махінатори Рівненщини: як бізнес, завдяки чиновникам, привласнює десятки гектарів”. В розслідуванні повідомляється, що Олег Назарук пов'язаний з “бізнес-тусовкою”, яка на Рівненщині привласнила майже півтори сотні гектарів землі.

Крім того, розслідування містить відеоблог журналістки Ганни Калаур для Bihus.Info, в якому вона розповідає, хто такий Олег Назарук, чим запам'ятався, коли працював на державних посадах, а також про “провалену” справу Назарука, якого звинувачували в організації “бурштинового угруповання” та в корупційному злочині.

На думку Назарука, видання та журналістка Ганна Калаур, яка готувала відеоблог для Bihus.Info, у своїх матеріалах подали неправдиву інформацію про нього. Він вимагає її спростувати та виплатити грошову компенсацію (65 тисяч гривень) за заподіяні моральні збитки та оплату адвоката.

Як повідомляв ІМІ, 29 грудня 2020 року суддя Рівненського міського суду Наталія Кучина відмовила в задоволенні позову колишнього заступника голови Управління СБУ в Рівненській області Олега Назарука проти журналістів “Четвертої влади”.

Агенція повідомила, що жодних доказів тиску адвокат не надав, тож суддя відмовила в задоволенні клопотання.

У лютому Олег Назарук подав апеляційну скаргу і змінив адвоката. Втім, у червні колегія суддів стала на бік журналістів. 

19 серпня Касаційний цивільний суд відкрив касаційне провадження та витребував справу. Наприкінці вересня справу передали колегії суддів. Наразі дату засідання ще не призначено. 

Liked the article?
Help us be even more cool!