ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поліція розслідує руйнування одного з корпусів Києво-Печерської лаври

13.04.2023, 12:07
Фото – МКІП
Фото – МКІП

Слідчі поліції Києва розпочали кримінальне провадження за фактом незаконного руйнування об’єкта на території Києво-Печерської лаври.

Про це повідомила пресслужба ГУ Нацполіції Києва.

Провадження правоохоронці розпочали після звернення представників Міністерства культури щодо пошкоджень та руйнувань одного з корпусів лаври.

Зараз поліцейські з’ясовують усі деталі та збирають докази протиправних дій.

"Працівники мінкульту зафіксували аварійний стан приміщення на території Києво-Печерської лаври, непридатний для експлуатації та такий, що має явні ознаки руйнування", – йдеться в повідомленні.

Слідчі Печерського управління поліції внесли відомості про пошкодження до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею "умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин". Її санкція передбачає штраф від двох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк із забороною обіймати певні посади чи вести певну діяльність на строк до трьох років або без такого.

Як повідомляв ІМІ, 5 січня Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули державі. У цих двох культових споруд, розташованих на території заповідника “Києво-Печерська лавра”, закінчився термін дії договору оренди. 

7 січня предстоятель ПЦУ вперше провів богослужіння в Києво-Печерській лаврі. Воно стало можливим після того, як держава повернула у свою власність Свято-Успенський собор і Трапезну церкву.

Раніше намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням не забирати в Української православної церкви Московського патріархату два храми на території лаври.

1 грудня 2022 року президент Володимир Зеленський застосував персональні санкції до представників релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації. 3 грудня СБУ опублікувала перелік з 10 осіб, які потрапили до санкційного списку РНБО. Серед них, зокрема, клірик УПЦ МП, ексдепутат Вадим Новинський та намісник Києво-Печерської лаври Павло (Петро Лебідь).

Рада національної безпеки та оборони доручила Кабінету Міністрів запропонувати Верховній Раді заборонити діяльність УПЦ МП в Україні, а також ініціювала перевірку законності перебування УПЦ МП в Києво-Печерській лаврі.

СБУ останніми місяцями проводила безпекові заходи на об’єктах УПЦ МП по всій Україні. Під час слідчих дій правоохоронці виявляли антиукраїнські матеріали, російську пропаганду, підозрілих осіб на територіях УПЦ МП тощо.

12 квітня 2023 року комісія МКІП з приймання-передання майна виявила, що корпус № 112 Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” в аварійному стані, непридатний для експлуатації та такий, що має явні ознаки руйнування.

Liked the article?
Help us be even more cool!