ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Польща запустить у Литві телеканал для боротьби з російською пропагандою

25.03.2019, 10:15
Фото - pap.pl

Польське державне телебачення (TVP) створить новий телеканал – TVP Wilno (Вільнюс – ред.), цільовою аудиторією якого буде польська національна меншина в Литві. Одним із його завдань буде, зокрема, боротьба з російською пропагандою в цій балтійській країні.

Відповідне розпорядження про створення телеканалу підписали 21 березня голова правління TVP Яцек Курський і заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинськовський вел Сеньк, повідомляє Укрінформ з посиланням на РАР.

“Відсьогодні робимо черговий крок, який на першому етапі, сподіваюся, буде реалізовано в травні, коли розпочнеться трансмісія телеканалу TVP Wilno, а у повному вимірі - восени”, - повідомив Курський.

Заступник глави МЗС Польщі поінформував, що створення цього телеканалу є дуже потрібним кроком у контексті “активності російських наративів у Литві”. За його словами, це дасть можливість “урівноважити” інформацію, яка потрапляє до поляків у цій країні.

Голова канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик зауважив, що на території балтійських країн, особливо в Литві, спостерігається “експансія масової російської культури”.

“Вірю, що проект, який реалізується TVP за підтримки МЗС, буде принаймні невеликим, але дуже важливим елементом противаги і контрпропозиції для російських ЗМІ. Отже, це буде телеканал, який подає об’єктивну інформацію і підтримує наших земляків польською культурою”, - заявив Дворчик.

Фінансування телеканалу відбуватиметься з коштів МЗС Польщі.

Соцопитування останніх років свідчать, що більшість поляків у Литві віддають перевагу російським, а не польським телеканалам. Серед них є значна частка осіб з відверто проросійськими поглядами.

Як відомо, польське державне телебачення володіє групою з-понад 10 різних телеканалів, один з яких - TVP Polonia - спрямований на польську аудиторію за кордоном. Як зауважив Курський, самого лише телеканалу TVP Polonia зараз уже недостатньо, особливо в місцях, де велика польська національна меншина, зокрема в Литві.

У складі TVP з 2007 року функціонує також телеканал “Белсат”, який створений для жителів Білорусі. Він є опозиційним до чинної білоруської влади.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!