ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Під санкції ЄС потрапили ще два телеканали РФ – RT Arabic і Sputnik Arabic

01.03.2023, 11:45
Фото – Getty Images / ВВС
Фото – Getty Images / ВВС

До 10-го пакета санкцій Європейського Союзу, що був погоджений у річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, внесено телеканали RT Arabic і Sputnik Arabic. Європейська рада ініціювала призупинення їхніх ліцензій на мовлення.

Про це повідомляє Нацрада з питань телебачення та радіомовлення з посиланням на Раду ЄС.

Таке рішення ухвалено з метою протидії системній міжнародній кампанії Російської Федерації з дезінформації і маніпулювання інформацією, що спрямована на дестабілізацію сусідніх країн, ЄС і його держав-членів.

"Ці засоби масової інформації перебувають під постійним прямим чи опосередкованим контролем керівництва Російської Федерації і використовувалися нею для безперервної й узгодженої дезінформації та воєнних пропагандистських дій, які легітимізують агресію Росії і підривають підтримку України", – йдеться в повідомленні Ради ЄС.

Відповідно до Хартії основоположних прав, призупинення мовлення цих телеканалів не перешкоджатиме їм і їхнім співробітникам провадити іншу, окрім мовлення, діяльність у ЄС. Це можуть бути, наприклад, дослідження та інтерв’ю.

Як повідомляв ІМІ, Франція заблокувала кошти кремлівського телеканалу RT.

2 березня 2022 року ЄС терміново зупинив мовлення російських державних ЗМІ Sputnik і RT / Russia Today на території Євросоюзу у відповідь "на неспровоковану та невиправдану військову агресію Росії проти України".

Однак RT France продовжував виробляти контент зі свого бюро в західному районі Парижа, який транслювався в африканських франкомовних країнах.

Як пише видання, попри санкції ЄС RT France також залишався доступним в інтернеті, зокрема на маргінальних платформах, таких як Odysee.

За словами одного зі співробітників, серед колективу існує страх не лише не отримати зарплату наприкінці січня, але й залишитися назавжди безробітними через те, що вони працювали в ЗМІ, на якому стоїть штамп "пропагандист".

Як повідомляв ІМІ, 8 вересня 2022 року "Репортери без кордонів" (RSF) закликали мовного регулятора Франції ARCOM наказати французькому супутниковому оператору Eutelsat припинити трансляцію трьох російських телеканалів, які є лідерами в поширенні воєнної пропаганди Кремля.

А вже в листопаді організація подала позов проти ARCOM через відмову ухвалити заходи щодо супутникового оператора Eutelsat, що ретранслює російські пропагандистські канали.Liked the article?
Help us be even more cool!