ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Основні події серпня у сфері свободи слова: загибель журналіста та різке зростання тиску на ЗМІ в Криму — ІМІ

09.09.2014, 18:49

Основними подіями у сфері свободи слова в Україні у серпні стали загибель російського журналіста Андрія Стеніна, різкий ріст тиску на журналістів і ЗМІ з боку окупаційної влади Криму, та продовження захоплення журналістів у заручники ДНР та ЛНР.

Такі дані подає щомісячний моніторинг порушень прав журналістів Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Зокрема, 5 серпня близько міста Сніжне Донецької області загинув фотокореспондент російського РІА Новості Андрій Стенін. Обставини його загибелі потребують ретельного і неупередженого розслідування, досі відомо лише, що він перебував у машині, у яку влучив снаряд. Українська сторона наразі не має доступу до місця, де стався інцидент, оскільки дана територія контролюється «ДНР». Це вже сьома смерть журналіста на території України у звязку з виконанням професійних обовязків з початку 2014 року.

У серпі цього року було зафіксовано 9 випадків порушень свободи слова у Криму. Для порівняння, у липні у цьому регіоні було зафіксовано одне порушення, що вказує на різке зростання тиску на свободу слова з боку окупаційної влади Криму. Зокрема, продовжувався тиск на Чорноморську телерадіокомпанію, «Центр журналістських розслідувань» та засновника Кримської агенції новин (QHA) Ісмета Юкселя. Окупаційна влада Криму також почала блокувати українські сайти.

Серед інших порушень, експерти ІМІ зафіксували 8 випадків у категорії «побиття, напади», а також 7 випадків викрадень та утримань журналістів на сході України. Зокрема, журналісти телеканалів «НТН», «Еспресо.ТВ» та «112 Україна» були захполені в заручники «ДНР» та «ЛНР».

Загалом, з початку року ІМІ зафіксував 7 випадків убивств журналістів на території України, 265 випадків побиття та нападів на журналістів, 120 фактів перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 120 випадків цензури.

Детальніше з усіма фактами, зафіксованими у «Барометрі свободи слова», можна ознайомитись на сайті ІМІ.

Довідка: Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск, та кібер-злочини проти ЗМІ і журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Контактні телефони: (044) 284-38-84, (050) 44-77-063

Liked the article?
Help us be even more cool!