Директорка ІМІ: Медіа потрібен окремий стандарт для висвітлення травматичних подій
Українським медіа варто розробити спеціальний пункт у редакційних політиках, який би стосувався інформування про травматичні події.
Про це директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк сказала на конференції “Медіадні Премії імені Георгія Ґонґадзе” в Києві 16 листопада.
За її словами, редакціям варто обговорювати висвітлення травматичних подій усередині команди та радитися з журналістськими організаціями на кшталт Інституту масової інформації чи Комісії з журналістської етики.
“Я б рекомендувала редакціям розробити спеціальний пункт у редакційних політиках. Де взяти оці стандарти й просто їх сформувати в редакційній політиці: як ми про це повідомляємо, як та на якому етапі ми блюримо, як ми повідомляємо про смерті. І до цього, можливо, варто залучити психологів. Психологи могли б допомогти медіа розробити оці практики”, – зазначила Оксана Романюк.
Директорка ІМІ розповіла, що чимало журналістів переживають травму свідка, та закликала турбуватися про себе.
“Часто медіа не звертають уваги на свій стан. Дуже багато журналістів переживають травму свідка. ПТСР переживають ті, хто знімає на передовій. Дуже важливо, щоб редакції пам’ятали, що травма – це і про них самих. І згадували, що потрібно про себе потурбуватися”, – розповіла Оксана Романюк.
Під час панелі “Як зменшити медіатравматизацію під час війни?”. Фото Премії імені Георгія Ґонґадзе
Також переглядайте поради для медійників, як говорити про полон, від журналістки Суспільного Дарʼї Григоренко, яка працює з темою полонених і їхніх родин.
Крім того, у межах Медіаднів відбулася виставка, присвячена загиблим медійникам. Відвідувачі могли ознайомитися з їхніми біографіями, побачити їхні фото. Виставка була організована Премією імені Георгія Ґонґадзе спільно з українським ПЕН та Інститутом масової інформації (ІМІ) у межах проєкту RECвієм – платформа пам’яті журналістів, які загинули внаслідок повномасштабної війни Росії проти України.
Виставка загиблих медійників. Фото Премії імені Георгія Ґонґадзе
Нагадаємо, у Києві 14–16 листопада відбулася щорічна конференція “Медіадні Премії імені Георгія Ґонґадзе” під час якої провідні журналісти, редактори, медіаменеджери, комунікаційники й представники бізнесу говорили про виклики та тенденції в медіапросторі України й за кордоном. Інститут масової інформації виступив інформаційним партнером заходу.
Help us be even more cool!