ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ООН: Заборона "каналів Медведчука" може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні

11.03.2021, 14:07
Фото – Слово і Діло / ZIK
Фото – Слово і Діло / ZIK

В ООН вважають, що рішення української влади про заборону каналів NewsOne, "112 Україна" та ZIK може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні. Про це йдеться в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, повідомляє Радіо Свобода.

"Хоча для держави законною метою є захист національної безпеки, зокрема за допомогою протидії дезінформації, УВКПЛ стурбоване тим, що це рішення може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні, і нагадує, що держави зобов’язані поважати, захищати й забезпечувати права на свободу вираження поглядів, зокрема право шукати, отримувати й поширювати різноманітну інформацію та ідеї", – сказала голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.

Як повідомляв ІМІ, 2 лютого Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 2 лютого 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", яке передбачає запровадження на п'ять років санкцій проти народного депутата Тараса Козака та юридичних осіб, що володіють ліцензіями телеканалів "112 Україна", NewsOne та ZIK.

2 лютого телеканали "112 Україна", ZIK і NewsOne заявили, що розцінюють рішення про санкції як політичну розправу та боротимуться за право бути в ефірі. 

3 лютого США підтримали санкції України з протидії впливу Росії.

3 лютого низка громадських організацій та представників експертної спільноти пояснили, що санкції проти телеканалів "групи Медведчука" – "112 Україна", NewsOne і ZIK – не загрожують свободі слова, адже ці канали є інструментами іноземного впливу та становлять системну загрозу інформаційній безпеці України.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко на своїй фейсбук-сторінці назвав санкції щодо "112 Україна", NewsOne та ZIK "наступом на свободу слова". Він повідомив, що спілка інформуватиме про "надзвичайну ситуацію" Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів й Офіс ОБСЄ з питань свободи медіа.

3 лютого Міжнародна і Європейська федерації журналістів засудили санкції, запроваджені в Україні проти телеканалів, пов’язаних з народним депутатом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком.

6 лютого Медіарух заявив, що підтримує санкції щодо "каналів Медведчука" та закликав не переслідувати працівників.

9 лютого стало відомо, що регіональні організації Національної спілки журналістів спільно заявили, що не поділяють думки голови НСЖУ Сергія Томіленка, який розкритикував застосування санкцій до телеканалів "112 Україна", NewsOne та ZIK.

Liked the article?
Help us be even more cool!