ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Міжнародна і Європейська федерації журналістів засудили санкції проти "каналів Медведчука"

04.02.2021, 12:35
Фото – uacrisis.org
Фото – uacrisis.org

Міжнародна і Європейська федерації журналістів засудили санкції, запроваджені в Україні проти телеканалів, пов’язаних з народним депутатом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком. Про це йдеться в заяві організацій, оприлюдненій 3 лютого, повідомляє Радіо Свобода.

Ці заходи організації назвали “позасудовою і політично вмотивованою забороною”.

“Ця вибіркова і політично вмотивована заборона неприйнятна в умовах демократії. Заборона ставить під загрозу роботу сотень працівників засобів масової інформації, які не мають нічого спільного з політичною належністю власників ЗМІ. МФЖ закликає українську владу скасувати заборону і поважати свободу інформації та слова”, – заявив генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Ентоні Белланжер.

“Заборона мовлення є однією з найекстремальніших форм обмеження свободи ЗМІ. Ці заборони повинні застосовуватися лише в дуже виняткових обставинах. Держави зобов’язані гарантувати ефективний плюралізм ЗМІ… Здається очевидним, що президентське рішення зовсім не відповідає міжнародно-правовим стандартам щодо свободи вираження поглядів та засобів масової інформації”, – сказав Рікардо Ґутьєррес, генеральний секретар Європейської федерації журналістів.

Як повідомляв ІМІ, 2 лютого Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, яке передбачає запровадження на п'ять років санкцій проти народного депутата Тараса Козака та юридичних осіб, що володіють ліцензіями телеканалів “112 Україна”, NewsOne та ZIK.

2 лютого телеканали “112 Україна”, ZIK і NewsOne заявили, що розцінюють рішення про санкції як політичну розправу та боротимуться за право бути в ефірі.

3 лютого США підтримали санкції України з протидії впливу Росії.

3 лютого низка громадських організацій та представників експертної спільноти пояснили, що санкції проти телеканалів “групи Медведчука” – “112 Україна”, NewsOne і ZIK – не загрожують свободі слова, адже ці канали є інструментами іноземного впливу та становлять системну загрозу інформаційній безпеці України.

Liked the article?
Help us be even more cool!