ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Оксана Романюк: "Якщо суспільне мовлення творитиметься на базі НТКУ, це буде просто зміна вивіски"

05.07.2013, 13:13

3 липня Верховна Рада прийняла за основу поданий урядом законопроект № 1076 «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». 

Законопроект передбачає створення в Україні Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), яка є юридичною особою публічного права. Структурними підрозділами НСТУ є Суспільне телебачення (здійснює мовлення на двох загальнонаціональних телеканалах: суспільно-політичному та культурно-освітньому) і Суспільне радіо (здійснює мовлення на двох загальнонаціональних радіоканалах: суспільно-політичному та культурно-освітньому). При цьому в проекті не йдеться про створення НСТУ на базі існуючих державних мовників. Передбачена видача ліцензії НСТУ поза конкурсом.

Журналісти радіостанції «Голос Столиці» взяли коментар у представника організації «Репортери без кордонів» в Україні Оксани Романюк. На думку експерта, у прийнятті законопроекту є певний позитив, адже завдяки цьому в Україні з'явиться підґрунтя для інтеграції у світовий контекст. Але те, що це суспільне мовлення буде зроблено на базі НТКУ, за її словами, означає можливість, що відбудеться просто зміна вивіски і бренду. "Можливо, в назву Національної телекомпанії буде просто вставлено слово «суспільна»", - сказала Романюк. Також вона вважає сумнівним запровадження абонплати за користування послугами такого мовника: 

"Питання фінансування справді викликає тривогу. Дуже складно переконати населення платити за суспільне мовлення в умовах, коли складна економічна ситуація, коли народ не хоче платити навіть за проїзд у транспорті. Але, можливо, найбільш реалістичним рішенням буде включити цього мовника в абонплату кабельних операторів. Якщо людина буде дивитися кабельне телебачення, то, відповідно, сума за ці послуги зросте. Але тут є інший виклик. Справа в тому, що кабельне телебачення розраховане на міста. У сільській місцевості все буде інакше. За суспільного мовника готові платити далеко не всі, і головне – щоб це не перетворилося на чергове обкладення збором всіх і вся. Насправді ідеальної фінансової моделі, яка би вирішила всі питання, не існує. Кожна країна вирішує це питання в залежності від своєї соціально-економічної ситуації. В українських умовах впровадження суспільного мовника – справа слабопрогнозована і досить ризикована."

Назагал, створення такого мовника, ну думку Романюк, назріло: "Країні бракує такого мовника, який би подавав збалансовану інформацію, не показував численні серіали, а надавав хорошу аналітику, висвітлював останні тенденції науки, освіти, культури, соціально-важливі теми."

За матеріалами "Телекритики" та "Голосу столиці".

 

Liked the article?
Help us be even more cool!