ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НСЖУ просить Порошенка сприяти реформуванню друкованих ЗМІ

22.04.2016, 10:39

Керівництво Національної спілки журналістів України (НСЖУ), розглянувши питання про стан реформування друкованих ЗМІ, одноголосно підтримало звернення до Президента України з проханням посприяти реформі державних та комунальних ЗМІ. Таке рішення НСЖУ ухвалила на черговому пленумі 21 квітня, повідомляє “Детектор медіа”.

У зверненні зокрема керівництво НСЖУ від імені понад 500 колективів комунальних газет просить Президента України доручити головам обласних, районних адміністрацій взяти здійснення реформи комунальної преси під свій особистий контроль і знайти можливість переконати керівників і депутатські корпуси органів місцевого самоврядування в тому, що реформа комунальної преси має відбуватись тільки у спосіб і за юридичними процедурами, передбаченими Законом України про реформування преси.

Також спілка звертає увагу Президента на необхідність вжиття заходів до виконання органами виконавчої гілки влади Закону “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування”.

“Впродовж всіх років існування державних адміністрацій, особливо районного рівня, в їхніх кошторисах, всупереч прямим вимогам названого закону, жодного разу не передбачались кошти на висвітлення діяльності цих адміністрацій в ЗМІ. Ця проблема набуває особливої актуальності саме зараз, в процесі реформування комунальних та державних ЗМІ, бо законом передбачено пріоритетне право реформованих ЗМІ на укладання угод на висвітлення діяльності органів влади. За відсутності цільових коштів для здійснення такого висвітлення в держадміністрацій, вони будуть позбавлені можливості інформувати населення про свою діяльність”, – йдеться в зверненні.

Також НСЖУ просить передбачити в бюджеті на 2017 рік такі цільові кошти для органів державної виконавчої влади в необхідному розмірі (за попередніми розрахунками – від 35 до 50 тисяч грн на рік на кожний район країни).

Крім того, Президента просять сприяння щодо виділення в Державному бюджеті на 2017 рік суми, не меншої 20 млн грн (для тимчасової фінансової підтримки учасників першого етапу реформування, що передбачено законом). І посприяти якнайшвидшій підготовці змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ”, особливо в частині порядку прийняття рішень про реформування друкованих ЗМІ (направлених на підсилення прав трудових колективів редакцій), зняття заборони на суборенду приміщень, зміни назв друкованих ЗМІ тощо.

Як пояснив секретар Спілки, редактор газети “Трудова слава” Валерій Горобець, бажаючих реформуватися на першому етапі більш, ніж очікувалося. Головною перешкодою реформі стали місцеві ради.

“Є багато випадків, коли сесії ради відмовляються ухвалювати рішення, відмовляючи в участі в пілотному проекті, свідомо роблять так, щоб не було кворуму, перероблюють свої рішення в останній день. Вчора, наприклад, в Каховці Херсонської області голова райради написала заяву в міліцію на редактора газети, що та нібито збирається самовільно керувати майном комунального підприємства”, - сказав він.

Також Горобець запропонував оновити дорожню карту з врахуванням нових термінів, розробити ще одну для учасників другого етапу, розробити покрокову інструкцію, зразки проектів документів для наступних кроків (зразки статутних документів суб’єктів господарювання, роз’яснення щодо розподілу майна тощо).

“Також нам пора підготувати можливі зміни до закону, щоб ми були готові в будь-який момент їх подати. Спілка повинна підключитися до розробки Держкомтелерадіо проекту Порядку надання адресної підтримки реформованим друкованим ЗМІ. І потрібно ініціювати і лобіювати, щоб ці кошти були передбачені в бюджеті на 2017 рік. Тому ми вирішили звернулися за допомогою до Президента, – зауважив Горобець.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко повідомив присутнім, що у першому етапі уже зголосилися взяти участь близько 180 редакцій, 120 йдуть на другий. При цьому тільки 55 редакцій подали в Комітет повний пакет документів.

Як повідомляв ІМІ, 26 грудня 2015 року Президент України підписав Закон України №917-VIII “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.

Закон набрав чинності з 1 січня 2016 року. Протягом наступних трьох років в Україні триватиме роздержавлення преси: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання. Реформування друкованих ЗМІ та редакцій здійснюється у два етапи: перший - протягом одного року з дня набрання чинності Закону та другий - протягом наступних двох років.

Liked the article?
Help us be even more cool!