ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НАЗК відкрило доступ до реєстру декларацій

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 10 грудня 2023 року надало цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про це повідомляється на сайті НАЗК.

Як зазначили в НАЗК, якщо в реєстрі не вдалося знайти декларацію певної особи, це означає, що стосовно неї до агентства надійшло подання про вилучення з публічного доступу.

“Вилучення документів з публічної частини Реєстру декларацій можливе і після його відкриття до завершення чи скасування воєнного стану в Україні, однак у такому разі певний час вони перебуватимуть у відкритому доступі”, – зазначило агентство.

Також НАЗК нагадало, що на підставі подань вилучаються з відкритого доступу не тільки декларації, а й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, подані за всі періоди. Всі документи, подані до реєстру декларантами, стосовно яких на підставі подань уже застосовано заходи захисту, вилучаються з публічного доступу автоматично. 

Водночас ініціатором вилучення декларацій, поданих суб’єктами декларування, які наразі мобілізовані до лав ЗСУ, є Генеральний штаб Збройних сил України.

У НАЗК наголосили, що повний публічний доступ до реєстру агентство забезпечить після завершення чи скасування воєнного стану в Україні.

Як повідомляв ІМІ, 10 жовтня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав закон про відновлення електронного декларування посадовцями в умовах воєнного стану, повторно ухвалений Верховною Радою з його пропозиціями.

Згідно з пропозиціями президента, НАЗК має забезпечити відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше ніж через 60 днів із дня набрання чинності цим документом.

20 вересня 2023 року Верховна Рада підтримала пропозиції Президента України Володимира Зеленського до закону №9534 про відновлення електронного декларування з відкритими реєстрами в умовах воєнного стану.

12 вересня Зеленський наклав вето на закон про відновлення електронного декларування посадовцями в умовах воєнного стану, наголосивши, що реєстр декларацій має бути відкритим.

Верховна Рада 5 вересня 2023 року ухвалила в цілому законопроєкт № 9534 про відновлення електронного декларування посадовцями в умовах воєнного стану, однак не підтримала поправку про негайне відкриття електронних декларацій. 

Цього дня на сайті Президента України була зареєстрована петиція із закликом накласти вето на цей закон та повернути його до Верховної Ради з вимогою відкрити реєстр майнових декларацій посадовців. Вона за кілька годин набрала необхідні голоси.

Liked the article?
Help us be even more cool!