ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НАЗК планує запустити на початку вересня портал для викривачів корупції

Фото – depositphotos.com
Фото – depositphotos.com

Національне агентство з питань запобігання корупції планує запустити на початку вересня роботу спеціального порталу, на якому викривачі зможуть анонімно повідомляти про факти корупції.

Про це розповів голова НАЗК Олександр Новіков в ефірі телемарафону “Єдині новини”, повідомляє Укрінформ.

“У вересні, сподіваємось, у перших числах, Національне агентство запустить портал викривачів. Це спеціальний ресурс, який забезпечить анонімне надсилання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх організаціях, які будуть потрапляти керівникам організації або уповноваженим із запобігання корупції, а також спеціальним суб’єктам – НАБУ, ДБР, Національному агентству, Національній поліції”, – зазначив Новіков.

Він додав, що це забезпечить можливість анонімним викривачам отримати після рішення суду 10% від предмета корупційного правопорушення.

Голова НАЗК запевняє, що портал буде найсучаснішим у світі, оскільки враховує рекомендації ЄС і досвід інших країн щодо побудови взаємодії з викривачами.

“Дуже важливою є культура викривання, тому що без відповідальних громадян, якими є викривачі, ми не побудуємо нульову толерантність до корупції”, – сказав він.

Крім того, Новіков повідомив, що зараз у Вищому антикорупційному суді перебуває провадження, за результатами якого НАЗК очікує отримати вирок, після чого виплатить першу в історії України винагороду викривачу.

Він нагадав, що винагорода обмежена законом у 10% від предмета провадження, але не може бути більш як 14 млн грн.

Голова НАЗК додав, що в справі, які нині розглядається у ВАКС, сума винагороди має бути максимальною.

Нагадаємо, в Україні 1 січня 2020 року набув чинності Закон “Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” щодо викривачів корупції”.

Раніше ІМІ писав, що цей закон надає більше можливостей журналісту-розслідувачу в спілкуванні з інсайдерами, які можуть дати йому інформацію про факти корупції в їхній організації, адже, відповідно до закону, викривачу гарантується державний захист і певні права, а також звільнення від відповідальності. Навіть коли він повідомив про факти корупції не правоохоронний орган, а журналіста-розслідувача. Навіть якщо інформація, яку повідомив викривач журналісту, є інформацією з обмеженим доступом, але у викривача не було інших варіантів викрити корупцію.

Liked the article?
Help us be even more cool!