ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нацрада шукає способи регулювання Telegram

Фото – euractiv.com
Фото – euractiv.com

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення разом із профільними відомствами активно пропрацьовує питання щодо регулювання месенджера Telegram, який росіяни та нині заборонені в Україні медіа активно використовують для поширення своїх наративів.

Про це сказала голова Нацради Ольга Герасим’юк під час дискусії щодо запобігання в медіа виявам мови ворожнечі й дискримінації за етнічною, національною та релігійною ознаками, повідомляє Укрінформ.

“Зараз вони вже не смішать нас своїм гугл-перекладом з української мови. Вони навчилися спілкуватися гарною питомою лексикою. Їх дуже людям важко виділити серед насправді проукраїнських каналів. Це окрема тема, над якою ми б'ємося разом з Міністерством цифрової трансформації та іншими”, – сказала Герасим’юк.

За її словами, заблоковані й за проросійську діяльність медіа нині активно працюють на цій платформі. 

“Розцвіли буйним цвітом саме там, у телеграмі. Телеграм – це справді дуже непроста тема, над якою ми в Національній раді щодня працюємо. Зараз настільки поширилося це явище, чим далі, тим важче буде з ним працювати. А ворог із ним працює дуже успішно”, – сказала Герасим’юк.

Як повідомляв ІМІ, у квітні 2023 року тодішній міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заговорив про регулювання месенджера Telegram. Він вважає, що настав час включати експертну оцінку того, у який спосіб має відбуватися взаємодія держави з месенджером.

Раніше СБУ закликала українців не довіряти низці телеграм-каналів, які координуються спецслужбами РФ, і оприлюднила їхній список – тут  та тут.

Дослідження ІМІ в період із 6 до 12 березня 2023 року включно показало, що до десятки найпопулярніших телеграм-каналів України входять сім анонімних та три персональних ресурси, водночас деякі з них прямо співпрацюють з росіянами. Два канали з десяти найпопулярніших належать відвертим українофобам та прихильникам РФ – Юрію Подоляці та Анатолію Шарію.

Liked the article?
Help us be even more cool!