ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Нацрада позапланово перевірить ZIK через марафон "Тхне Соросом"

06.03.2020, 13:50
Фото – скриншот з відео ZIK
Фото – скриншот з відео ZIK

6 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову виїзну перевірку телеканалу ZIK (ТОВ "ТРК "Нові комунікації") через трансляцію марафону "Тхне Соросом". Таке рішення ухвалено на позачерговому засіданні Національної ради, повідомляється на сайті регулятора.

До Нацради звернувся громадянин Кульчицький О. П. з наріканням на трансляцію 28 лютого в ефірі мовника телемарафону "Тхне Соросом", що, на його думку, має ознаки маніпуляції суспільною свідомістю, розпалювання ненависті, поширення неправдивої інформації, мови ворожнечі.

Нацрада в процесі моніторингу зафіксувала під час марафону висловлювання, які містять ознаки порушення ліцензіатом абзаців четвертого, тринадцятого частини другої статті 6; пунктів "а" та "в" частини першої статті 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення"; частини першої статті 28 Закону України "Про інформацію".

Після проведення перевірки, вивчивши всі обставини, регулятор ухвалить відповідне рішення.

Як повідомляв ІМІ, 28 лютого міжнародний фонд "Відродження" закликав медійну спільноту дати оцінку медіапродуктам телеканалу ZIK, зокрема телемарафону "Тхне Соросом".

2 березня коаліція громадських медіаорганізацій у складі Комісії з журналістської етики, "Платформи прав людини", Українського інституту медіа та комунікацій, StopFake, "Жінок у медіа" та медійні організації заявили, що вважають телемарафон "Тхне Соросом" телеканалу ZIK "зловживанням свободою слова, яке несе руйнівні наслідки для українського суспільства та України як держави".

Організації закликали Національну раду з питань телебачення і радіомовлення та правоохоронні органи дати оцінку діям телеканалу та його посадовим особам з підготовки та поширення телемарафону.

 

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!