ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Нацрада перевірить ТРК "ТЕТ-Полтава" щодо структури власності

11.12.2020, 10:29
Фото – people.in.ua
Фото – people.in.ua

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку ТОВ "ТРК "ТЕТ-Полтава", м. Полтава (позивні "106,8 FM") щодо виконання законодавства про структуру власності.

Таке рішення Нацрада ухвалила 10 грудня, повідомляється на сайті регулятора.

Позапланову перевірку призначено на звернення виконавчої директорки ГО "Центр протидії корупції" Каленюк Д. М. та колективне звернення від ГО "Інститут масової інформації", ГО "Детектор медіа", ГО "Інститут демократії ім. Пилипа Орлика".

У зверненні організацій, зазначає Нацрада, а також із поширеної в ЗМІ інформації стало відомо, що кінцевим бенефіціарним власником Bolvik Ventures LTD (ТОВ "Болвік Венчерз ЛТД") є громадянка України Марченко Оксана Михайлівна. 

Проте у звітній інформації щодо структури власності ТОВ "ТРК "ТЕТ-Полтава", яка була подана до Нацради, станом на 31 грудня 2019 року власником Bolvik Ventures LTD (ТОВ "Болвік Венчерз ЛТД") з часткою 100% через Menealos Sazos є Суркіс Ігор Рахмільович, громадянин України.

Нацрада вбачає в цьому ознаки порушень ліцензіатом вимог частини четвертої статті 12 та пункту "а" частини першої статті 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

Перевірка буде проведена з 24 грудня 2020 до 14 січня 2021 року.

Також Нацрада зобов’язала мовника надати до 30 грудня оновлену інформацію про структуру власності та актуальні документи, що підтверджують належність корпоративних прав іноземних юридичних або фізичних осіб у суб’єкті інформаційної діяльності.

Як повідомляв ІМІ, 12 листопада 2020 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові безвиїзні перевірки 12 ліцензіатам групи "1+1 медіа" у зв’язку з отриманими зверненнями та поширеною в медіа інформацією щодо кінцевих бенефіціарних власників цих компаній.

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук вказав у своїй майновій декларації за 2019 рік компанію Bolvik Ventures Ltd, яка фігурує в структурі власності ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1". Кінцевою бенефіціарною власницею компанії Bolvik Ventures Ltd є його дружина Оксана Марченко.

В ОПЗЖ повідомили, що голова політради партії Віктор Медведчук через ланцюжок компаній володіє часткою в телеканалах ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" та ПрАТ "ТК "ТЕТ" ще з 2012 року, а з 2016-го це право власності перейшло до його дружини, телеведучої Оксани Марченко.

У червні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до групи компаній "1+1 медіа" по роз’яснення щодо зміни структури власності.

У липні 2020 року група "1+1 медіа" повідомила, що компанію Вolvik Ventures LTD (володіє 24,65% ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1") контролюють Ігор Суркіс (із часткою 33,34%), віцепрезидент ФКА "Динамо" (Київ) Леонід Ашкеназі (33,33%) і дружина народного депутата Віктора Медведчука, телеведуча Оксана Марченко (33,33%).

Liked the article?
Help us be even more cool!