Нацбанк ініціює зміну назви монети "копійка" на "шаг"
Національний банк України (НБУ) ініціює зміну назви розмінних монет з “копійка” на “шаг”, повідомила пресслужба банку.
У Нацбанку зазначили, що роблять це “для відновлення історичної справедливості, сприяння дерусифікації та відродженню національних традицій у грошовому обігу України”.
“Дослідивши історію грошового обігу України, ми дійшли беззаперечного висновку, що така назва для розмінної монети, як “копійка”, фактично є символом московської окупації. Сьогодні український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадене та понівечене кремлівськими наративами. Саме час відновити справедливість і для грошової системи, очистити монетарний суверенітет від щонайменшої спорідненості з будь-чим московським”, – зазначив голова НБУ Андрій Пишний.
У пресслужбі Нацбанку пояснили, що назва “шаг” має давнє українське походження. Вона використовувалася як на території України, так і в українській грошовій лічбі (з XVI–XVII ст.).
“Це унікальне найменування монети, якого не знають інші лінгвокультури. Воно широко вживається в класичній українській літературі, зокрема часто згадується у творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших письменників”, – додали в Нацбанку.
Також там нагадали, що за часів Української революції 1917–1921 років в обіг ввели гроші з назвою “шаг”. І закріпили це на законодавчому рівні.
“Тому вiдродження такої практики обґрунтоване історичною та мовною традицією України”, – зауважили в НБУ.
Щодо назви “копійка”, то в Нацбанку пояснили, що воно має московське, імперське походження.
“В умовах широкомасштабної російської агресії заміна копійок на шаги є важливим та необхідним кроком, адже сьогодні копійки залишилися в обігу лише у ворожих до України держав”, – зазначили в Нацбанку.
Як повідомляв ІМІ, у червні 2022 року при Міністерстві культури та інформаційної політики та Українському інституті національної пам'яті створили раду, яка працюватиме над питаннями дерусифікації, декомунізації та деколонізації.
Help us be even more cool!