ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На сайті Кабміну з'явилася петиція про відсторонення від телемарафонів проросійських ведучих

17.05.2022, 14:15

На сайті Кабінету Міністрів 17 травня зареєстрували петицію про відсторонення від будь-яких телемарафонів ведучих, які підтримували кремлівську пропаганду.

Авторкою петиції є громадянка Ірина Веремієнко. Вона просить відсторонити від участі "в будь-яких українських телемарафонах та інших медійних марафонах журналістів, які поширювали російську пропаганду", а саме: Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наташу Влащенко, Тетяну Гончарову, Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець, Анастасію Даугуле.

"Вищевказані ведучі декілька років поспіль пропагували ідею правомірності захоплення росією Криму (порушення територіальної цілісності України), поширювали дезінформацію щодо впливу США на території української держави, більше того, заявляли про дискримінацію російської мови та "громадянську війну" на Донбасі.

З огляду на те що дані висловлювання та риторика не лише знецінюють українську культуру, але і є прямим приводом для розпалювання ворожнечі та конфліктів усередині держави, закликаємо відсторонити проросійських пропагандистів від участі в телемарафонах або будь-яких інших національних марафонах", – зазначає авторка петиції.

До кінця збору підписів залишилося 90 днів. Станом на 14:15 17 травня петицію підписали 35 осіб із 25 тисяч необхідних.

Як повідомляв ІМІ, 12 травня українські журналісти та правозахисні організації закликали відсторонити від участі в національних телемарафонах та інших медійних марафонів, що називають себе "національними", ведучих, які багато років підігрували ворогу та поширювали кремлівську пропаганду. 

Йдеться насамперед про Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наташу Влащенко, Тетяну Гончарову, Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець, Анастасію Даугуле. 

Автори звернення вважають, що зараз український медіапростір має шанс очиститись і запустити створення інституту репутації, щоб уберегти Україну від повторення історії в майбутньому.

13 травня Міністерство культури та інформаційної політики України виступило проти відсторонення проросійських ведучих з телемарафонів. МКІП вважає, що сьогодні не час для публічних люстрацій та розпалювання конфліктів всередині країни та професійній журналістській спільноті. Міністерство радить під час війни звертати увагу на позицію, яку прийняли зазначені в списку проросійські ведучі.

Звернення підписали понад 326 журналістів, медіа, громадських організацій і рухів. З "Медіа Групи Україна", зокрема з каналів "Україна" та "Україна 24", підписали звернення 27 людей.

Телеканал "Інтер" заявив, що не має жодних сумнівів щодо проукраїнської громадянської позиції ведучої Анастасії Даугуле. 

Liked the article?
Help us be even more cool!