ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На Харківщині цьогоріч правоохоронці розслідували 23 справи щодо злочинів проти журналістів

04.10.2021, 14:04
Фото – пресслужба Харківської обласної прокуратури
Фото – пресслужба Харківської обласної прокуратури

Протягом поточного року правоохоронні органи Харківської області здійснювали досудове розслідування у 23 кримінальних провадженнях, які стосувалися перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (ч. 1 ст. 171 Кримінального Кодексу України). Ще 15 злочинів залишаються без рішень. 

Про це повідомив перший заступник керівника обласної прокуратури Володимир Лимар під час зустрічі з представницею ІМІ Оленою Лептугою.

За його словами, наразі в суді слухаються три такі кримінальні провадження. Продовжується розгляд справ щодо потерпілих харківських журналістів Олексія Кусова, на якого напали й пограбували, та оператора Вадима Макарюка, який постраждав під час конфлікту на території торговельного центру "Барабашово" в Харкові. 9 листопада відбудеться розгляд справи стосовно депутата Ізюмської міської ради, який перешкоджав діяльності директорки радіокомпанії "Радіо Ізюм" Ольги Говтви.

“Питання безпеки кожного журналіста є одним із пріоритетів діяльності всіх органів правопорядку”, – запевнив Володимир Лимарь.

Представниця ІМІ в Харківській області Олена Лептуга констатувала, що в регіоні збільшилася кількість злочинів, пов’язаних з порушенням прав журналістів. Лише за вересень зафіксовано два такі випадки: спам-атака проти головного редактора культурного видання "Люк" Дмитра Кузубова та недопуск журналіста RegioNews Іллі Колтунова на з’їзд партії "Блок Кернеса – Успішний Харків". Щодо останнього випадку за ч. 1 ст. 171 КК України розслідування здійснює Шевченківський відділ поліції Харкова. 

Крім того, триває розгляд позову ексспівробітника СБУ Дмитра Кузьки проти видання "Ґрати" й кореспондентки Ганни Соколової за згадку його імені в статті "Задержали человека, а вернули труп". Двух сотрудников СБУ пятый год судят по обвинению в пытках жителя Донецка". 

Присутня на зустрічі журналістка телеканалу й видання АТН Марина Ніколаєва зазначила, що напередодні виборів підвищується кількість випадків перешкоджання журналістській діяльності й не завжди медійники викликають поліцію, зокрема через те, що надалі не мають юридичної підтримки. 

Олена Лептуга звернулася до Національної поліції та обласної прокуратури з пропозицією провести спільні тренінги щодо взаємодії журналістів і правоохоронних органів. Особливо це актуально в найближчий місяць, що передує виборам місцевого голови Харкова. Вона також нагадала про можливість журналістів звертатися по консультації до юристів ІМІ за номером гарячої лінії (050) 447-70-63 (будні дні) та поштою info@imi.org.ua.

Володимир Лимар запропонував журналістам у разі порушення їхніх прав на професійну діяльність писати в чат-бот обласної прокуратури – t.me/StopCrime_bot.

Liked the article?
Help us be even more cool!