На Чернігівщині побудували чотири додаткові вежі для відновлення телерадіомовлення
Після повномасштабного російського вторгнення на території Чернігівської області було збудовано чотири додаткові вежі для відновлення телерадіомовлення.
Про це регіональному представнику ІМІ повідомила представниця Національної ради з питань телебачення і радіомовлення в Чернігівській області Ірина Сенченко.
За її словами, ще 2022 року було розпочато будівництво і введення в дію загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MX-7. Роботи проводили фахівці Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Проте повномасштабне вторгнення ускладнило процес логістики та безпеку самих фахівців.
“Однак уже в червні 2023 року в Україні відбувся запуск тестового телемовлення телепрограм з наявних передавачів. Одночасно на Чернігівщині тривало зведення (на одних локаціях – підготовчі роботи, на інших – уже збір конструкцій) чотирьох додаткових телекомунікаційних веж, з них три – у прикордонні. Восени ці роботи були завершені й включені в систему мультиплекса MX-7”, – зазначила Сенченко.
Окрім цього, восени Нацрада визначила сімох переможців конкурсу на мовлення в ефірній багатоканальній електронній комунікаційній мережі МХ-7, ще двом учасникам відмовлено в ліцензії. Мережа вміщує 12 програм. До конкурсу були допущені дев’ять компаній. Рейтинговим голосуванням обрано компанії, які мовитимуть в МХ-7: “Сонце”, “Ми-Україна”, “Рада”, “Світло”, “Уніан 2”, “Віжн 2” та “Віжн 3”.
Нагадаємо, раніше Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголоcила конкурс на отримання ліцензій на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах у прикордонні Чернігівської області та в Чернігові.
Раніше представник ІМІ в Чернігівській області Павло Пущенко повідомив, що 90% журналістів виїхали з Чернігова після початку повномасштабного вторгнення, а більшість тих, хто залишився, не працювали.
Help us be even more cool!