ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МВС перевірить інформацію щодо торгівлі посвідченнями з боку "Журналістів проти корупції"

01.02.2021, 10:18
Фото – Нацполіція
Фото – Нацполіція

Правоохоронці перевірять викладену в заяві Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України інформацію щодо видавання з боку ВГО "Журналісти проти корупції" посвідчень особам, які не ведуть журналістської діяльності.

Про це повідомив директор Департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко в коментарі Укрінформу

"Безумовно, ми цю заяву вивчимо, вона буде зареєстрована відповідним чином, і ми її детально оцінимо та перевіримо всі факти й у разі наявності підстав кваліфікуємо відповідним чином. Тобто відреагуємо відповідно до вимог чинного законодавства", – сказав Шевченко.

Раніше Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові звернула увагу Національної поліції на ймовірні порушення законодавчих та етичних норм з боку окремих організацій та юридичних осіб, зареєстрованих як засоби масової інформації, у зв'язку з незаконним видаванням прескарт і зловживанням статусом журналіста.

"Ми звертаємося до Національної поліції із закликом невідкладно розслідувати дії ВГО "Журналісти проти корупції" та інших осіб, зазначених у заяві Комісії з журналістської етики щодо незаконної видачі прескарт і зловживання статусом журналіста, та повідомити Офіс президента та Раду з питань свободи слова про результати розслідування", – наголошується в заяві.

Зокрема, зазначається в заяві, йдеться про видавання журналістських посвідчень в обмін на "членські внески" особам, які не ведуть журналістської діяльності та не дотримуються етичних норм професії, з боку ВГО "Журналісти проти корупції".

Як повідомляв ІМІ, 27 січня Комісія з журналістської етики закликала Національну поліцію та Міністерство юстиції перевірити інформагентство та газету "Журналісти проти корупції", ГС "Національна спілка незалежних журналістів України", ІА "Таврія ньюс", газету "Лига информ" та журнал "Business Компаньон" на предмет ознак підроблення документів, зловживання правами журналіста, отримання свідоцтва про держреєстрацію шляхом обману.

24 січня 2021 року Медіарух закликав Національну поліцію невідкладно розслідувати дії ВГО "Журналісти проти корупції", а також утриматися від переслідування активістів за коментарі в медіа.

21 січня 2021 року стало відомо, що Камінь-Каширський відділ поліції ГУ НП у Волинський області 31 грудня 2020 року відкрив кримінальне провадження за заявою очільника громадської організації "Журналісти проти корупції" Сергія Кота проти виконавчої директорки Інституту масової інформації Оксани Романюк.

Кот звинувачує Романюк у "свідомо неправдивому повідомленні про злочин". Мається на увазі коментар, який очільниця ІМІ дала "Детектору медіа" до новини про продаж журналістських посвідчень ГО "Журналісти проти корупції", яку очолює Кот.

29 грудня 2020 року Комісія з журналістської етики оголосила публічний осуд головному редактору ІА "Журналісти проти корупції" Сергію Коту і вимагає припинити надавати за гроші статус журналіста особам, які не ведуть журналістської діяльності, та зупинити рекламну кампанію для залучення таких "журналістів".

Про це йдеться в рішенні КЖЕ від 29 грудня щодо скарги Сергія Кота на публікації "Журналісти проти корупції" продовжують торгувати посвідченням журналіста" ("Детектор медіа") від 3 грудня і "Поліція має відреагувати на продаж журналістських посвідчень – Оксана Романюк" (сайт Інституту масової інформації) від 3 грудня 2020 року.

21 грудня 2017 року Комісія журналістської етики рекомендувала вступникам до таких громадських організацій, зокрема, як ВГО "Журналісти проти корупції", насамперед поцікавитись і перевірити, чи ті зареєстровані в установленому законом порядку, чи мають вони право видавати посвідчення, які саме посвідчення, для уникнення потенційних порушень прав журналістів та введення в оману щодо статусу та обсягу правових гарантій.

Liked the article?
Help us be even more cool!