ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поліція за заявою очільника “Журналістів проти корупції” відкрила справу проти керівниці ІМІ

21.01.2021, 16:50

Камінь-Каширський відділ поліції ГУ НП у Волинський області 31 грудня 2020 року відкрив кримінальне провадження за заявою очільника громадської організації “Журналісти проти корупції” Сергія Кота проти виконавчої директорки Інституту масової інформації Оксани Романюк.

Про це йдеться у відповіді Нацполіції на інформаційний запит ZMINA

С.Кот звинувачує О.Романюк у "свідомо неправдивому повідомленні про злочин". Мається на увазі коментар, який очільниця ІМІ дала Детектору Медіа до новини про продаж журналістських посвідчень конторою "Журналісти проти корупції", яку очолює Кот. 

Як повідомили в поліції, досудове розслідування здійснюється з правовою кваліфікацією за частиною першою статті 383 (“Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину”) Кримінального кодексу України. 

Нагадаємо, у грудні 2020 року Сергій Кот поскаржився до Комісії з журналістської етики та Незалежної медійної ради на публікації, які були опубліковані 3 грудня 2020 року на сайтах “Детектор медіа” (“Журналісти проти корупції” продовжують торгувати посвідченням журналіста”) та Інституту масової інформації  (Поліція має відреагувати на продаж журналістських посвідчень – Оксана Романюк). Також він написав листа “Детектору медіа”, в якому заперечив звинувачення.

Водночас, пише ZMINA, на сайті “Журналістів проти корупції” досі розміщено повідомлення, в якому пропонується за сплату членських внесків видати будь-кому журналістське посвідчення, а ця людина тоді зобов’язується брати участь у громадських заходах організації та публікувати на її сайті не менш ніж одну статтю на місяць. Також там зауважується, що мати журналістське посвідчення буде корисно переліку осіб, куди внесено “юристів”, “підприємців”, “місцевих депутатів” та “автолюбителів, які люблять подорожувати”.

29 грудня 2020 року КЖЕ визнала скаргу Кота неправомірною і встановила в його діях порушення Кодексу етики українського журналіста, закликавши негайно припинити надавати за гроші статус журналіста особам, які не ведуть журналістської діяльності, та зупинити рекламну кампанію для залучення таких “журналістів”.

Своєю чергою, пише ZMINA, з початку 2021 року на сайті “Журналісти проти корупції” стали з’являтися дискредитаційні матеріали щодо Оксани Романюк, в яких її називають “грантожеркою” та вдаються до особистих образ. Переважно це передруки різних дискредитаційних текстів і відео з часів Януковича.

У деяких із них у негативному ключі згадується і медіаекспертка, очільниця ГО “Детектор медіа” Наталія Лігачова (наприклад, передрук позаторішнього матеріалу ютуб-каналу Klymenko Time, заснованого ексміністром доходів і зборів часів президентства Віктора Януковича), а також – після публікації рішення КЖЕ – члени комісії. Станом на 21 січня з початку року на цьому сайті шість текстів, присвячених дискредитації активістки.

Скриншоти ZMINA із сайту “Журналісти проти корупції”

Нагадаємо, Комісія з журналістської етики ще у 2017 році звертала увагу на діяльність ГО “Журналісти проти корупції” і висловлювалася про можливе зловживання видаванням службових посвідчень як за умови наявності дійсного свідоцтва про реєстрацію інформаційного агентства чи друкованого ЗМІ, так і тим паче за його відсутності, якщо йдеться про такі дії виключно для надання певних юридичних переваг тим чи іншим особам за гроші.  

Оксана Романюк є виконавчою директоркою ГО “Інститут масової інформації” (ІМІ) з 2013 року, а також представницею в Україні “Репортерів без кордонів”. У межах своєї діяльності ІМІ проводить моніторингові дослідження (найвідомішим з яких є “Барометр свободи слова”, що фіксує випадки переслідування за журналістську діяльність), аналізує та розробляє законодавчі ініціативи в медійній сфері, посібники для журналістів, проводить тренінги для них тощо.

Liked the article?
Help us be even more cool!