ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МВС Білорусі просить визнати матеріали TUT.BY і соцмереж порталу "екстремістськими"

18.06.2021, 14:01
Фото – TUT.BY
Фото – TUT.BY

Міністерство внутрішніх справ Білорусі просить Міністерство інформації та судових інстанцій визнати екстремістською інформаційну продукцію порталу TUT.BY.

Відповідну заяву МВС Білорусі скерувало 3 червня до суду Центрального району Мінська, ТОВ “ТУТ БАЙ МЕДІА” та Мінінформу, повідомляє TUT.BY.

Зокрема, МВС просить визнати екстремістською інформаційну продукцію не лише порталу, а також його акаунтів у телеграмі, вайбері, твіттері, вконтакті, однокласниках і тіктоку. 

Також просить Мінінформ занести матеріали порталу до Республіканського списку екстремістських матеріалів і вжити заходів щодо обмеження доступу до інформаційної продукції TUT.BY, дзеркальних версій сайту й аналогів з іншими URL-адресами, “що сприяють поширенню вищевказаної інформаційної продукції” в інтернеті на території Білорусі.

Команда порталу TUT.BY зазначила, якщо суд ухвалить таке рішення, то “кожен такий громадянин і організація виявиться під загрозою переслідування за поширення забороненої інформації”. 

“І не важливо, що матеріали порталу, цитати або посилання на нього були розміщені ще до ухвалення судом рішення, нехай навіть багато років тому і тільки на особистій сторінці. Кожен з мільйонів наших читачів буде поставлений у небезпечне становище, коли в будь-який день за ним можуть прийти й судити за те, що ділився вподобаним матеріалом порталу”, – зазначила редакція.

Суд за заявою МВС про визнання продукції порталу TUT.BY екстремістською відбудеться 24 червня.

Як повідомляв ІМІ, 18 травня Міністерство інформації Білорусі обмежило доступ до інтернет-ресурсів TUT.BY. 

Того ж дня портал TUT.BY повідомив, що до його офісу прийшли співробітники департаменту фінансових розслідувань Комітету державного контролю. Також силовики прийшли до кількох редакторів, зокрема до головної редакторки порталу Марини Золотової. 

Департамент фінансових розслідувань Комітету державного контролю порушив щодо посадових осіб ТОВ “ТУТ БАЙ МЕДІА” (портал TUT.BY) кримінальну справу про ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі. Справу порушено за ч. 2 ст. 243 КК (ухилення від сплати сум податків, зборів в особливо великому розмірі). Затримано 15 осіб.

З 19 січня 2021 року TUT.BY втратив статус ЗМІ.

Із грудня 2020 року Економічний суд Мінська ухвалив рішення про позбавлення порталу TUT.BY статусу засобу масової інформації. Зі свого боку портал подав апеляційну скаргу на рішення Економічного суду Мінська.

29 вересня 2020 року Міністерство інформації Білорусі позбавило на три місяці з 1 жовтня видання TUT.BY статусу засобу масової інформації.

18 вересня 2020 року міністерство звернулося до суду з позовом про припинення випуску видання TUT.BY.

Liked the article?
Help us be even more cool!