ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Мовний омбудсмен закликав телеканали показувати кіно державною мовою

23.07.2021, 11:15
Фото – proza.ru
Фото – proza.ru

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликає телерадіоорганізації забезпечити демонстрування у своїх ефірах фільмів та серіалів державною мовою.

Про це повідомляється на офіційній фейсбук-сторінці омбудсмена.

Омбудсмен зазначив, що, за результатами моніторингу ефіру загальнонаціональних телеканалів, переважна більшість телерадіоорганізацій чітко виконує норму Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Водночас, наголосив Кремінь, у діяльності окремих телеканалів, зокрема “Інтер” та “Україна”, продовжують фіксуватися трансляції фільмів та серіалів недержавною мовою, що є порушенням вимог закону.

“Свідоме та систематичне невиконання та порушення вимог Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” може розцінюватися як зазіхання на визначений Конституцією України та цим Законом юридичний статус української мови як державної, бо “будь-які зазіхання на юридичний статус української мови як державної на території України неприпустимі, оскільки порушують конституційний лад держави, загрожують національній безпеці та самому існуванню державності України”, – зазначив омбудсмен.

Як повідомляв ІМІ, 20 липня уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що шість українських телеканалів порушили дотримання закону про державну мову – фільми та серіали демонструвалися російською. Серед них і ICTV.

21 липня телеканал ICTV повідомив, що причиною незапланованої трансляції на телеканалі ICTV епізоду одного із серіалів без українського перекладу вранці 16 липня став технічний збій.

16 липня набрали чинності частини друга-шоста, восьма статті 23 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, якою унормовано застосування державної мови у сфері культури, розваг, туристичної сфери, книговидавництва та роботи книгарень, кіновиробництва, демонстрування фільмів у кінотеатрах і на телебаченні.

23 липня група “1+1 медіа” повідомила, що транслюватиме фільми та серіали мовою оригіналу, а на українську переходитиме поступово.

Liked the article?
Help us be even more cool!