ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Шість телеканалів порушили мовний закон та показували кіно російською мовою – Кремінь

21.07.2021, 10:47

Шість українських телеканалів порушили дотримання закону про державну мову – фільми та серіали демонструвалися російською мовою.

Такими є результати моніторингу діяльності 28 телерадіоорганізацій, який 16–17 липня провів Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови, повідомляється на фейсбук-сторінці мовного омбудсмена.

Так, порушення мовного закону виявили на телеканалах “Інтер”, “Україна”, ICTV, “Мега”, НТН, К1, про що складено відповідні акти.

На телеканалі “Інтер” зафіксовано шість порушень (д/с "Слідство вели"; т/с "Речдок". Особливий випадок"; м/ф "Лисиця і заєць"; х/ф "Гостя з майбутнього"; х/ф “Шерлок Холмс і доктор Ватсон”; т/с "Таїсія").

“Україна” – п’ять порушень (х/ф "Помилковий лист"; т/с "Німа"; х/ф "Незабута"; т/с "Втікачі"; т/с "Дім Надії").

“Мега” – два порушення (т/с “Містична Україна”; т/с “Секретні території”).

ICTV – два порушення (т/с "Таємні двері"; т/с "На трьох").

К1 та НТН – по одному порушенню.

На інших телеканалах, зазначив омбудсмен, порушень закону щодо мови демонстрування фільмів не виявлено.

З огляду на зазначене Тарас Кремінь надіслав листа до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати до згаданих телерадіоорганізацій визначені законодавством санкції.

Також омбудсмен звернувся до телеканалів щодо необхідності неухильного виконання норм частини шостої статті 23 Закону та з вимогою забезпечити демонстрування у своїх ефірах фільмів (зокрема, телевізійних серіалів та їхніх окремих серій) державною мовою.

Як повідомляв ІМІ, 16 липня набрали чинності частини друга-шоста, восьма статті 23 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, якою унормовано застосування державної мови у сфері культури, розваг, туристичної сфери, книговидавництва та роботи книгарень, кіновиробництва, демонстрування фільмів у кінотеатрах і на телебаченні.

В Україні 16 липня 2019 року набув чинності Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. 25 квітня 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон у цілому.

Згідно з документом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська, її статус як єдиної державної мови зумовлений державотворчим самовизначенням української нації. Цей закон також регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя по всій території України.

14 липня 2021 року Конституційний Суд України визнав конституційним Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Liked the article?
Help us be even more cool!