ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Міжнародна та Європейська федерації журналістів засудили ліквідацію БАЖ

28.08.2021, 15:15
Фото - baj.by
Фото - baj.by

Європейська та Міжнародна федерації журналістів рішуче засудили ліквідацію єдиної незалежної представницької організації журналістів та працівників ЗМІ в Білорусі.

Про це повідомляється на сайті Білоруської асоціації журналістів (БАЖ).

БАЖ є філією Європейської та Міжнародної федерації журналістів. Понад 25 років БАЖ та його члени, понад 1300 працівників засобів масової інформації, пропагували свободу вираження поглядів та незалежну журналістику в Білорусі, а також здійснення громадянських, соціальних та культурних прав.

“Олександр Лукашенко починає повністю ліквідувати всі сегменти білоруського громадянського суспільства”, - сказав президент Європейської федерації журналістів Могенс Бліхер Берегард. - Ті, хто організовує репресії, повинні бути суворо покарані”.

Генеральний секретар ЄФЖ Рікардо Гутьєррес додав: “Ми допоможемо нашій філії підтримати їхнє існування та діяльність. БАЖ ніколи не здасться. БАЖ залишиться для нас єдиною представницькою організацією журналістів у Білорусі”.

Як повідомляв ІМІ, 27 серпня Верховна суд Білорусі задовольнив позов Міністерства юстиції про ліквідацію Білоруської асоціації журналістів. 

У липні Міністерство юстиції республіки Білорусь подало до Верховного Суду позовну заяву про ліквідацію Білоруської асоціації журналістів.

20 липня стало відомо, що в Білорусі влада заморозила всі операції з банківським рахунком Білоруської асоціації журналістів (БАЖ).

14 липня в офісі БАЖ відбувся обшук, представників організації навіть не викликали. Силовики виламали двері, провели обшук та опечатали кабінет. Організація не має доступу до печатки та статутних документів.

18 липня БАЖ повідомила, що в Білорусі за 10 днів у редакціях ЗМІ та в їхніх співробітників проведено понад 60 обшуків.

14 липня по всій Білорусі відбулися масові обшуки та затримання активістів, правозахисників та журналістів. Зокрема, обшуки відбулися в офісах щонайменше 13 громадських організацій, серед яких правозахисний центр “Вясна”, Білоруська асоціація журналістів, благодійний проєкт “Імена”, рух “За свободу”, Центр правової трансформації Lawtrand, Білоруський Гельсінський комітет, Асоціація білорусів світу “Батьківщина”, “Гендерні перспективи”, Офіс європейської експертизи й комунікацій, Союз білоруських письменників, Білоруський народний фронт, Центр економічних досліджень BEROC.

21 червня стало відомо, що Мін'юст Білорусі перевіряє ряд місцевих НУО, багато з яких вже ліквідовані. Білоруська асоціація журналістів також надала великий список документів, за винятком матеріалів, вилучених в офісі при першому обшуку.

Ненадання запитаних документів і відсутність юридичних адрес регіональних відділень БАЖ у відомстві розцінили як порушення закону і Статуту БАЖ.

Liked the article?
Help us be even more cool!