Міносвіти повністю скоротило держзамовлення на журналістів в Могилянці
29.08.2011, 05:00
Міністерство освіти повністю скасувало державне замовлення на магістерську програму з журналістики Києво-Могилянської академії. Про це повідомляє президент НаУКМА Сергій Квіт у своєму блозі.
Також вдвічі зменшилось держзамовлення в НаУКМА на бакалаврські програми з права, філософії та економіки.
Через це Києво Могилянська академія звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у зв'язку з розподілом місць державного замовлення на 2011/2012 навчальний рік.
Також вдвічі зменшилось держзамовлення в НаУКМА на бакалаврські програми з права, філософії та економіки.
Через це Києво Могилянська академія звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у зв'язку з розподілом місць державного замовлення на 2011/2012 навчальний рік.
Як пише Сергій Квіт:" цей позов має на меті не лише захистити права НаУКМА, але також відстояти громадський (публічний, суспільний) інтерес, який полягає у забезпеченні справедливого, прозорого і професійно обґрунтованого розподілу державного замовлення на підготовку фахівців. У цьому, насамперед, зацікавлені українські вищі навчальні заклади для планування і забезпечення свого розвитку, громадяни України, які платять податки і прагнуть одержати якісні навчальні послуги, а також українська держава, яка зацікавлена в одержанні фахівців високого рівня для народного господарства".
В офіційні заяві Могилянки, що розміщена на сайті академії йдеться: «НаУКМА вважає, що теперішнє керівництво МОНМС розподіляє державне замовлення всупереч державним інтересам, вкрай суб’єктивно, непрозоро і непрофесійно, зокрема не зважаючи на критерій якості освітніх послуг. Така практика використання державних ресурсів зазвичай межує з корупційними діями й відповідно характеризує політику теперішнього Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника».
Офіційною причиною відмови Міносвіти в держзамовлені на журналістську програму у Могилянці стала відсутність в Академії бакалаврату з журналістики. «Слід врахувати, що підготовка журналістів в Національному університеті “Києво-Могилянська академія” здійснюється без навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Тому, з метою забезпечення якісної підготовки журналістів-магістрів, їх навчання у Києві зосереджено в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, до складу якого входить Інститут журналістики. Також підготовка журналістів за магістерською програмою у регіонах здійснюється у провідних вищих навчальних закладах», - сказано на сайті Міносвіти.
Також на сайті Міністерства освіти йдеться про те, що держзамовлення по програмі «Журналістика» скорочено не лише в Києво-Могилянській академії: «Зменшення обсягу прийому за магістерською спеціальністю “Журналістика” пов’язано з тим, що підготовку таких фахівців в Україні здійснює не один вищий навчальний заклад. Зменшено обсяг державного замовлення за цією спеціальністю у Донецькому національному університеті, Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, Львівському національному університеті імені Івана Франка, Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара, Запорізькому національному університеті та Ужгородському національному університеті».
На думку директора Могилянської школи журналістики Євгена Федченка, скасуванням держзамовлення саме на програму з журналістики держава намагається контролювати якість журналістської освіти в Україні, таким чином контролюючи якість журналістики в країні вцілому.
Євген Федченко повідомив, що Академія має змогу продовжити програму з журналістики завдяки благодійному Фонду, заснованому випускниками Києво-Могилянської Академії, де наразі вже зібрано близько 130 тисяч гривень і вже перші десять стипендій з цього фонду буде вручено абітурієнтам, які наберуть найвищий бал.
«На сьогодні наша школа активно співпрацює з приватними фондами для розробки актуальних журналістських програм, таких як, наприклад, інтернет-журналістика. Також на сьогоднішній день розпочала свою роботу програма по підготовці викладачів журналістики в якій візьмуть участь п’ять університетів . Ця програма фінансується Фондом Ахметова» - повідомив Є. Федченко.
Директор Могилянської школи журналістики відзначив, що «наші випускники є затребуваними в журналістському середовищі і це найкраща оцінка нашій журналістській програмі».
ІМІ
Liked the article?
Help us be even more cool!
Help us be even more cool!