ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Миколу Семену нагородили європейською премією імені Павла Шеремета

28.11.2016, 11:58

28 листопада у Брюсселі кримського журналіста Миколу Семену нагородили європейською премією імені Павла Шеремета. Вручення премії відбулося в рамках восьмої щорічної асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, повідомляє Крим.Реалії.

Микола Семена не міг бути присутнім на врученні премії, оскільки йому заборонено виїзд з Криму. Тому його нагороду отримав головний редактор Радіо Свобода Ненад Пеїч і головний редактор проекту Крим.Реалії Володимир Притула.

Рішення про вручення премії Миколі Семені було прийнято керівним комітетом Форуму громадянського суспільства Східного партнерства “на знак визнання того, що він не побоявся ризикувати своєю свободою і безпекою, відстоюючи свободу слова в Криму”, заявив раніше співголова керівного комітету Форуму Кшиштоф Бобінські.

Володимир Притула під час вручення премії зачитав звернення від Семени.

“Я щасливий, незважаючи на відсутність можливості скористатися правом на свободу пересування, отримати таку нагороду, як премія імені Павла Шеремета. Мій колега, один з найяскравіших журналістів пострадянського простору, Павло Шеремет, убитий півроку тому, часто говорив і писав гірку правду, яка багатьом не подобалася”, - йдеться у листі Семени.

У зверненні Микола Семена заявляє про репресивні дії Росії на території анексованого Криму. “Влада Росії ліквідувала громадянські свободи і створила репресивне законодавство, яке повсюдно застосовується для придушення громадянських свобод... Заборона Меджлісу, обшуки, погрози, тиск на родичів, прослуховування телефонів, перлюстрація пошти, зломи комп'ютерів, стеження - це нинішня практика ФСБ Росії щодо до кримських незалежних журналістів і блогерів”, - озвучив слова Семени головний редактор проекту Крим.Реалії.

Також Семена висловив слова подяки за присудження премії. “Розцінюю її (премію - ред.) як важливу моральну підтримку всіх кримських журналістів, які продовжують чесно та якісно виконувати свої професійні обов'язки і інформувати кримчан і світ про те, що насправді відбувається в анексованому Криму”, - йдеться в тексті.

Премія імені Павла Шеремета в нинішньому році вручалася вперше. За словами співголови керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Владислава Величка, нагорода названа на честь загиблого в липні 2016 року журналіста Павла Шеремета “на знак визнання його видатного внеску в справу просування питань прав людини і свободи слова”.

Як повідомляв ІМІ, 19 квітня підконтрольний Росії “прокурор Криму” Наталія Поклонська заявила про порушення російською ФСБ кримінальної справи відносно кореспондента проекту Радіо Свобода “Крим.Реалії” за “заклики до порушення територіальної цілісності Росії”. Йшлося про Миколу Семену, в будинку якого вранці 19 квітня провели обшук силовики, він був затриманий.

Затриманого 19 квітня в анексованому Росією Криму журналіста Миколу Семену відпустили після допиту під підписку про невиїзд.

28 квітня в окупованому Росією Криму викликали на черговий допит журналіста Миколу Семену, якого кримська влада, підконтрольна Кремлю, звинувачує в сепаратизмі.

29 квітня стало відомо, що після чергового допиту Миколу Семену перевели в статус обвинуваченого.

ФСБ Росії в Криму викликала на допит дружину й одного з синів журналіста, оглядача Радіо Свобода Миколи Семени, якого підконтрольна Росії влада півострова звинувачує в сепаратизмі. Допити були призначені на 25 і 26 травня.

З 7 липня кримському журналісту Миколі Семені, якого на півострові переслідує ФСБ за звинуваченням у “сепаратизмі”, обмежили доступ до особистого банківського рахунку через внесення його прізвища до списку “терористів”.

23 серпня захист журналіста Миколи Семени, якого окупаційна влада у Криму звинувачує у сепаратизмі, просить відпустити його на лікування у Київ

29 серпня Київський районний суд Сімферополя відхилив скаргу адвоката українського журналіста Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

У жовтні в окупованому Росією Криму суд залишив без змін рішення суду першої інстанції щодо скарги журналіста Миколи Семени на дії слідчого ФСБ Росії.

Фото Григорія Жигалова

Liked the article?
Help us be even more cool!