ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Meta повідомила австралійському слідству, що маркуватиме державні акаунти

Фото – forbes.com
Фото – forbes.com

Компанія Meta Platforms, якій належать Facebook та Instagram, планує маркувати державні акаунти на своїй "твіттероподібній" платформі Threads.

Про це один з керівників корпорації повідомив австралійському слідству з іноземних втручань, пише Reuters.

"Сфери на кшталт позначок для державних ЗМІ й факт-чекінгу є дуже цінними для нас, і ми прагнемо розбудовувати їх якомога швидше", – заявив сенатському слідству Джош Мейчін, голова австралійського відділу зв’язків з громадськістю в Meta.

Майже тижнем раніше Meta запустила Threads – застосунок, відомий своєю схожістю на платформу для мікроблогінгу Twitter.

Twitter прибрав позначки з профілів, пов’язаних з державними урядами, коли соцмережа перейшла у власність мільярдера Ілона Маска у 2022 році; після цього платформу звинувачували в деградації медіаграмотності користувачів.

На запитання про те, чи будуть у Threads відповідно марковані профілі на кшталт російського державного мовника RT чи китайського урядового видання "Сіньхуа", Мейчін відповів: "Така наша мета".

"У такий спосіб ми видалятимемо акаунти будь-яких державних ЗМІ, що порушують наші правила, – зазначив він у розмові зі слідством. – Широка функціональність маркувань… є одним з наших основних пріоритетів у подальшому розробленні продукту". 

Акаунти RT і "Сіньхуа" на Facebook та Instagram уже мають позначки, які сигналізують, що ці ЗМІ підконтрольні Росії й Китаю відповідно.

Станом на вівторок акаунт RT на Threads не був маркований, а профіль "Сіньхуа" був відсутній.

Австралійський сенатор Джеймс Петерсон, розпитуючи Meta про їхню майбутню стратегію маркувань у Threads, заявив, що рішення Twitter прибрати позначки про зв’язок профілів з іноземними урядами було "дуже тривожним з погляду прозорості".

У Twitter відмовилися коментувати новину.  

Мейчін повідомив слідству, що в компанії занепокоєні пропозицією австралійського уряду надати державному регулятору, Австралійському органу з комунікацій і медіа (ACMA) повноваження для контролю й штрафування соцмереж за сприяння поширенню дезінформації.

Meta готова підтримати надання ACMA повноважень для впровадження наявного кодексу поведінки, в якому вже є положення про активне фільтрування недостовірного контенту, але "цей законопроєкт іде ще далі", зазначив Мейчін, маючи на увазі пропозицію, щодо якої наразі тривають консультації з представниками галузі.

"Ми бачимо, що цими повноваженнями можна буде зловживати або ж застосовувати їх у спосіб, який гальмує законне вільне самовираження в інтернеті", – додав він.

Як повідомляв ІМІ, Twitter погрожував подати до суду на Meta Platforms через нову платформу Threads у листі, надісланому генеральному директору материнської компанії Facebook Марку Цукербергу юристом Twitter Алексом Спіро.

Додамо, що акаунт у Threads можна видалити лише разом з акаунтом в Instagram.

Liked the article?
Help us be even more cool!