ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Менеджерка Facebook щодо України радить скаржитися на сексистський контент як на мову ненависті

17.02.2020, 14:08
Фото - Оксана Тисовська/povaha.org.ua
Фото - Оксана Тисовська/povaha.org.ua

Керівниця з публічної політики щодо України в Facebook Катерина Крук радить скаржитися на сексистський контент у соцмережі як на мову ненависті. Про це вона сказала в інтерв’ю “Повазі”.

“Моя порада, якщо ви бачите сексистський контент, завжди скаржтеся на нього як на мову ненависті, адже наші команди навчені розрізняти її напівтони. Те ж саме стосується захисту спільноти ЛГБТ+. Ми не дозволяємо контент, який напряму атакує людей за їхніми ознаками: національність, походження, релігійні погляди, сексуальна орієнтація, стать, гендер або гендерна ідентичність, інвалідність та хвороби”, - зазначила Крук. 

Також вона додала, що Facebook не толерує булінг, цькування та сексуальне домагання.

“Ми також не дозволяємо цькування та сексуальне домагання і важливо, щоб жінки, які відчувають такого типу харасмент мали можливість поскаржитись нам на нього. … На Facebook ми не толеруємо булінг та цькування і ми просимо повідомляти нам про кожен випадок, а також якщо є підозра, що це неавтентична поведінка. Ми також працюємо над тим, щоб запустити різні канали інформування про проблемні питання з України”, - сказала вона у відповідь на запитання про кібербулінг медіаексперток Ірини Земляної та Єлизавети Кузьменко за флешмоб #ятобінедорогенька. 

Як повідомляв ІМІ, 10 вересня 2019 року ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька Ірина Земляна та Єлизавета Кузьменко подали заяву до Департаменту кіберполіції Національної поліції України стосовно цькування та погроз на їхню адресу в соціальних мережах.

Медіаекспертки просили Національну поліцію України внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування, а також ужити інших заходів у межах та відповідно до чинного законодавства. 

Нагадаємо, флешмоб #ятобінедорогенька виник як відповідь на звернення Петра Порошенка до журналістки видання “Детектор медіа” Марини Баранівської: “…Ключова позиція, дорогенька моя, – ми маємо змінити з вами країну”.

7 березня 2018 року Ірина Земляна і Єлизавета Кузьменко опублікували дописи на своїх особистих сторінках у фейсбуці, у яких розпочали флешмоб #ятобінедорогенька проти сексизму політиків щодо журналісток.

Дописи містили їхні фотографії у футболках з написом “Я тобі не дорогенька” та супроводжувалися текстом “Свято наближається... #ятобінедорогенька, Петре Олексійовичу!”. Після публікації вказаних дописів почали з’являтися коментарі, що містять цькування та кібербулінг.

Київське управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України розцінило як “колективне звернення громадян” заяву ініціаторок флешмобу #ятобінедорогенька Ірини Земляної та Єлизавети Кузьменко щодо цькування та погроз на їхню адресу в соцмережах.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!