ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька звернулися до поліції через кібербулінг

11.09.2019, 10:58
Фото - zmina.info
Фото - zmina.info

Ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька Ірина Земляна та Єлизавета Кузьменко подали заяву в поліцію щодо цькування та погроз на їхню адресу в соціальних мережах.

Відповідну заяву ініціаторки флешмобу подали 10 вересня до Департаменту кіберполіції Національної поліції України та уповноваженій Верховної Ради з прав людини. 

До заяви експертки додали скриншоти погроз та цькування із соцмережі “Фейсбук”.

“Оскільки цькування та кібербулінг проводиться систематично, виглядає спланованим актом, ми маємо підозру, що проти нас ведеться спеціальна атака в соціальній мережі "Фейсбук", яка пов’язана з політичними силами”, – йдеться в заяві. 

Цькування у фейсбуці вони пов’язують зі своєю професійною діяльністю: “Після отриманого цькуванння ми відчуваємо емоційне пригнічення під час або після використання інтернету, що заважає нам займатися своєю діяльністю у сфері гендерної рівності та медіа. Ми відчуваємо страх переслідування”. 

У зв’язку з цим медіаекспертки просять Національну поліцію України внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування, а також вчинити інші дії межах та відповідно до чинного законодавства. 

Уповноважену Верховної Ради України просять зафіксувати вказаний випадок і вжити відповідних заходів.

“Ми довгий час зазнаємо систематичного онлайн-цькування. Щоразу під час кожної наступної нерозумної сексиської заяви українських політиків ми отримуємо нову хвилю хейтерства. А оскільки я завжди спонукаю журналістів не мовчати і подавати заяви до правоохоронців у разі порушення їхніх прав, то і вирішила сама стати прикладом”, – сказала ІМІ Ірина Земляна.

Нагадаємо, флешмоб #ятобінедорогенька виник як відповідь на звернення Петра Порошенка до журналістки видання “Детектор медіа” Марини Баранівської: “…Ключова позиція, дорогенька моя, – ми маємо змінити з вами країну”.

7 березня 2018 року Ірина Земляна і Єлизавета Кузьменко опублікували дописи на своїх особистих сторінках у фейсбуці, у яких розпочали флешмоб #ятобінедорогенька проти сексизму політиків щодо журналісток.

Дописи містили їхні фотографії у футболках з написом “Я тобі не дорогенька” та супроводжувалися текстом “Свято наближається... #ятобінедорогенька, Петре Олексійовичу!”. Після публікації вказаних дописів почали з’являтися коментарі, що містять цькування та кібербулінг.

Однак цькування продовжилося і через рік. Зокрема, після того як 18 серпня 2019 року депутат Верховної Ради Максим Бужанський, обраний від президентської партії “Слуга народу”, назвав журналістку “тупою вівцею”.

21 серпня жінки, які працюють у медіасфері, звернулися до політичних сил, Верховної Ради, Президента України, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з вимогами, зокрема, розробити і впровадити етичний кодекс, який би забороняв сексизм та передбачав відповідальність депутатів і депутаток різних рівнів, політичних партій та інших працівників і працівниць державних органів за його використання. 

Liked the article?
Help us be even more cool!