ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ГО закликали об’єктивно розслідувати справу щодо видавця "Вестей"

23.05.2014, 15:51

Незалежна медіа-профспілка України, Інститут масової інформації, ГО «Телекритика» та Інститут медіа права закликали владу гарантувати проведення об'єктивного розслідування справи щодо видавця газети «Вести» - ТОВ «Вісті Мас-Медіа». Хоча, на їхню думку, ця ситуація не має стосунку до утисків свободи слова.

«Слідчі дії в рамках справи мають відбуватися з дотриманням усіх вимог процесуального законодавства, а слідство, задля уникнення спекуляцій, має максимально публічно інформувати про всі важливі факти та події», - йдеться в заяві, поширеній організаціями 23 травня.

Організації готові захищати права рядових журналістів редакції у випадку їх порушення.

Водночас організації висловили думку, що ситуація довкола видавця «Вестей» не має стосунку до утисків свободи слова.

«Не викликає сумніву, що фінансування «Вестей» здійснювалося в надзвичайно великих обсягах саме з метою використання видання в якості «бойового листка» певних політичних сил, які зацікавлені в дестабілізації ситуації в країні. Ця діяльність здійснюється в інтересах неназваного анонімного власника», - йдеться в заяві медійних ГО.

«Ми вважаємо, що нинішня ситуація має причини і в українському законодавстві. Роками політики не відгукувалися на вимоги громадськості і не ухвалювали закону про прозорість медіавласності. Небажання політиків крилося у використанні корупційних схем у медійному бізнесі, можливості приховати реальних власників медіаресурсів», - йдеться в заяві.

Автори заяви закликають політиків ухвалити закон про прозорість медіа власності, який би дозволив отримувати інформацію про власників та осіб, що впливають на медійний бізнес.

Наводимо повний текст заяви:

Заява медійних громадських організацій

щодо арешту рахунків ТОВ «Вісті Мас-Медіа»

22 травня в засобах масової інформації з'явилося повідомлення про арешт рахунків ТОВ «Вісті Мас-Медіа» та рахунків його директора Ігоря Гужви, а також - проведення слідчих дій в офісі газети за адресою вул. Червоноармійська, 4Б.

Відповідно до поширеної інформації, арешт рахунків та обшук пов'язані з відкритим кримінальним провадженням щодо ухилення від сплати податків,здійснення фіктивного підприємництва та відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом.

Наші організації завжди виступали за свободу слова, свободу поширення інформації і вільне висловлювання думок, навіть, якщо ми з цими думками не згодні. Ми послідовно боролися проти тиску на ЗМІ з боку державних органів. Навіть у випадку незаконного кілька років тому звільнення Ігоря Гужви з газети «Сегодня», хоч із застереженнями, ми були на його боці. Але цей випадок, на нашу думку, не має стосунку до утисків свободи слова.

Зміст газети має ознаки підтримки сепаратизму та зазіхань на територіальну цілісність держави шляхом поширення явно недостовірної інформації про події в Україні. Шляхом маніпуляцій, замовчування фактів, пересмикування і відвертої брехні це видання поширює тези російської пропаганди.

Не викликає сумніву, що фінансування «Вестей» здійснювалося в надзвичайно великих обсягах саме з метою використання видання в якості «бойового листка» певних політичних сил, які зацікавлені в дестабілізації ситуації в країні. Ця діяльність здійснюється в інтересах неназваного анонімного власника.

З метою уникнення спекуляцій навколо ситуації з газетою «Вести» ми закликаємо представників держави гарантувати проведення об'єктивного розслідування. Слідчі дії в рамках справи мають відбуватися з дотриманням усіх вимог процесуального законодавства, а слідство, задля уникнення спекуляцій, має максимально публічно інформувати про всі важливі факти та події.

У випадку порушення прав рядових журналістів редакції ми готові захищати їхні права.

Ми вважаємо, що нинішня ситуація має причини і в українському законодавстві. Роками політики не відгукувалися на вимоги громадськості і не ухвалювали закону про прозорість медіавласності. Небажання політиків крилося у використанні корупційних схем у медійному бізнесі, можливості приховати реальних власників медіаресурсів.

Ми закликаємо політиків ухвалити закон про прозорість власності ЗМІ, який би дозволив отримувати інформацію про власників та осіб, що впливають на медійний бізнес.

Незалежна медіа-профспілка України

Інститут масової інформації

ГО «Телекритика»

Інститут медіа права»

Liked the article?
Help us be even more cool!