ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Дослідження: все менше українців хочуть дивитися телемарафон "Єдині новини"

У 2024 році зменшився перегляд українцями телемарафону “Єдині новини України” – 47% проти 54% у 2023 році. Щотижнева аудиторія також скоротилась із 45% до 37%.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного дослідницькою компанією InMind у 2024 році за підтримки USAID та Internews.

32% респондентів вважають, що телемарафон варто продовжувати до завершення війни, а 10% підтримують його трансляцію навіть після завершення конфлікту. Водночас 23% вважають, що кожен телеканал має виробляти власні інформаційні програми замість спільного формату. Загалом серед щотижневих глядачів підтримка продовження трансляції також знизилась: із 74% у 2023 році до 57% у 2024 році.

Також, згідно з опитуванням, за останній рік кількість людей, які дізналися про телемарафон, зросла до 86% проти 80% опитаних минулого року.

Серед обізнаних про телемарафон кожен третій респондент (37%) повністю довіряє новинам, які в ньому транслюються, ще 30% – радше довіряють. Водночас 25% заявили про недовіру до контенту телемарафону, а 7% респондентів не змогли дати однозначну відповідь. Серед глядачів, які дивляться телемарафон щотижня, довіра знизилася з 81% у 2023 році до 67% у 2024 році.

Респонденти високо оцінили якість подання інформації на телемарафоні. Зокрема, 48% відзначили оперативність надання новин, 43% – якість аналітики подій. Інші критерії отримали дещо нижчі оцінки: достовірність інформації підтвердили 37% респондентів, точність та повноту новин – 35%.

Як зазначають автори дослідження, тенденція до зменшення інтересу до телебачення як джерела новин залишається. 

“Більшість респондентів дивляться ТБ тільки ситуативно або випадково (“Коли бабусі налаштовую телевізор, то потрапляю на новини”). Національний телемарафон не є джерелом інформації для більшості респондентів, і вони здебільшого негативно ставляться до такого формату”, – йдеться в повідомленні. 

“Причиною недовіри до телемарафону респонденти частіше за все називають саме необ'єктивність поданої інформації, уникнення критики та негативних новин, однобічний тон, який формує враження, що інформація подається без різних точок зору”, – зазначають автори.

Також істотним недоліком, на думку респондентів, є відсутність незалежності – аудиторія схильна вважати, що новини, які там транслюються, схвалені або погоджені владою.

Учасники дискусій також відзначають велику кількість грошей, яка виділяється на утримання цього формату, які, на їхню думку, витрачаються марно.

Загалом, йдеться в дослідженні, респонденти схильні вважати, що цей формат вичерпав себе і необхідно дати можливість усім ТБ-каналам працювати незалежно, як це було до початку повномасштабної війни, – це дасть можливість отримувати об’єктивнішу інформацію з різних джерел.

Також доцільною, на думку аудиторії, могла б бути зміна формату телемарафону – відмова від цілодобового мовлення на користь коротких новинних випусків у сталі години.

Водночас респонденти не вважають, що телемарафон обмежує доступ до інформаційних програм інших телеканалів, адже більшість каналів бере участь у цьому форматі.

Face-to-face дослідження було виконано InMind у період 17.06.2024 – 30.07.2024 на замовлення міжнародної організації Internews Network, що реалізує Медійну програму в Україні за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Опитування проводилося в місті Києві, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях (у Миколаївській та Харківській областях – лише в м. Миколаєві та м. Харкові).

Особи, які виїхали за кордон, в опитуванні участь не брали. Загальна вибірка 2024 = 3000 інтерв’ю. Похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 2,5%.

Як повідомляв ІМІ, соцмережі залишаються основним джерелом отримання новин для українців – 84%, а месенджер Telegram у 2024 році продовжує залишатись основною соціальною мережею для спілкування.

Liked the article?
Help us be even more cool!