Дослідження: Telegram залишається для українців основною соцмережею для спілкування та отримання новин
Месенджер Telegram у 2024 році продовжує залишатися основною соціальною мережею для спілкування (81%) та споживання новин (73%), демонструючи зростання щодо охоплення та значно перевищуючи показники інших соціальних мереж.
Такими є результати дослідження, проведеного дослідницькою компанією InMind у 2024 році за підтримки USAID та Internews.
Використання YouTube збільшилось як у контексті загального залучення (47% проти 32% у 2023 році), так і в контексті споживання новин (19% проти 16% у 2023 році). У Viber (12% проти 15% у 2023 році) та Instagram (7% проти 10% 2023 року) спостерігається зниження інтересу до новин.
Інфографіка – Internews
Крім того, 51% опитаних вважає, що держава не має втручатись у діяльність Telegram, натомість кожен третій зазначає, що необхідно встановити правила його роботи – 33%, 4% виступили проти заборони Telegram.
У разі заборони цієї соціальної мережі аудиторія спостерігатиме за цими ж блогерами / каналами на інших платформах (23%) або користуватиметься Telegram в обхід блокування (31%), інша половина – шукатиме нові джерела інформації (52%).
Інфографіка – Internews
Загалом соціальні мережі як джерело новин є популярнішими серед українців віком 18–35 років.
Face-to-face дослідження було виконане InMind у період 17.06.2024 – 30.07.2024 на замовлення міжнародної організації Internews Network, що реалізує Медійну програму в Україні за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Опитування проводилося в місті Києві, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях (у Миколаївській та Харківській областях – лише в м. Миколаєві та м. Харкові).
Особи, які виїхали за кордон, в опитуванні участь не брали. Загальна вибірка 2024 = 3000 інтерв’ю. Похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 2,5%.
Як повідомляв ІМІ, соціальні мережі залишаються основним джерелом отримання новин для українців – 84%.
Help us be even more cool!