ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медіахолдинг "Вільні медіа" вважає зачищенням інфопростору арешт медіаактивів, що транслюють Прямий та 5-й

10.01.2022, 16:35
Фото – prm.ua
Фото – prm.ua

ТОВ “Вільні медіа” розцінює рішення Печерського районного суду міста Києва про арешт ТОВ “Телекомпанія “Автор ТВ” та дочірнього підприємства “ТРК НБМ-Запоріжжя” як перші кроки з припинення мовлення незалежних телеканалів та зачищення інформаційного простору країни.

Про це йдеться в заяві медіахолдингу “Вільні медіа”, оприлюдненому 10 січня на сайті Прямого каналу.

Як зазначено в заяві, ці компанії мають стосунок до холдингу “Вільні медіа” і транслюють програми Прямого та 5-го телеканалів. 

“Ми розцінюємо це як пряме замовлення влади, яка вже давно робить спроби перешкоджати діяльності незалежних медій з бажанням повної монополізації інформаційної сфери. […] Всім давно відомо, що Петро Порошенко передав частку в капіталі цих юридичних осіб холдингу “Вільні медіа”, засновниками якого є десяток відомих журналістів і народних депутатів”, – йдеться в заяві.

Медіахолдинг вважає, що прокурори й суддя “умисно наклали арешт на медіаактиви, що вже не належать Петру Порошенку, а отже це є прямою цензурою, метою якої є зупинення нашого ефірного мовлення”.

Арешт компаній медіахолдинг вважає незаконним та подає скаргу до Апеляційного суду з вимогою скасувати рішення суду.

“Також ми вимагаємо розслідування дій прокурорів Бєлкіна, Потапенка, Сафаряна і судді Бортницької на предмет наявності складу злочину, передбаченого статтею 171 КК України (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”)”, – йдеться в заяві.

Як повідомляв ІМІ, 10 січня речниця Державного бюро розслідувань Тетяна Сап’ян  повідомила, що телеканалом “Прямий” і 5 каналом володіють декілька бенефіціарів, тому Печерський районний суд Києва заарештував лише ті частки цих медіа, які належать експрезидентові Петру Порошенку.

За даними ДБР, арештовано частки в статутному капіталі ТОВ “Автор ТВ” та дочірнього підприємства “ТРК НБМ-Запоріжжя”.

Як повідомляв ІМІ, 6 січня Печерський районний суд Києва арештував майно п'ятого президента України, народного депутата Петра Порошенка, якого підозрюють у державній зраді та сприянні тероризму.

Офіс генерального прокурора повідомив, що суд арештував майно підозрюваного, яке належить йому на праві власності відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна. Зокрема, це об’єкти нерухомості, корпоративні права та інше.

6 січня партія “Європейська солідарність” заявила, що крім майна Петра Порошенка Печерський райсуд Києва арештував активи Прямого та 5-го телеканалів.

7 січня Державне бюро розслідувань повідомило, що інформація про арешт активів телеканалів не відповідає дійсності.

20 грудня 2021 року Державне бюро розслідувань повідомило Порошенку про підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій у межах справи про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. У зв'язку з неможливістю вручення письмового повідомлення про підозру особисто його було надіслано за місцем проживання, реєстрації, а також за місцем роботи.

6 січня Порошенко, який перебуває у відрядженні в ЄС, заявив, що повернеться до України 17 січня.

8 листопада 2021 року телеканали “Прямий” та 5-й,  які належали Порошенку, заявили про створення медіахолдингу “Вільні медіа”. Медіахолдинг придбав 100% корпоративних прав у цих телеканалів.

Liked the article?
Help us be even more cool!