IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

Макрон обіцяє поговорити з Путіним про звільнення Сущенка

Фото – Укрінформ

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв укотре порушити питання перед очільником Росії Володимиром Путіним щодо звільнення українських політичних в’язнів і військовополонених, включно з журналістом Романом Сущенком, повідомляє Укрінформ.

Про це у понеділок, 17 червня, Макрон заявив на спільній пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським у Парижі.

“Ми приділяємо особливу увагу полоненим журналістам і митцям. Тому я ще раз під час перемовин із Путіним буду про це говорити”, – заявив Макрон, відповідаючи на запитання про допомогу Франції у звільненні Сущенка.

Французький лідер також особливо відзначив необхідність звільнення полонених Росією українських військових моряків.

Як повідомляв ІМІ, 30 вересня 2016 року в Москві (Росія) неправомірно був затриманий власний кореспондент агентства “Укрінформ” у Франції Роман Сущенко за звинуваченням “у шпигунстві”.

ФСБ РФ його ідентифікує як кадрового співробітника української військової розвідки – полковника, який збирав відомості про діяльність російських Збройних сил. Порушено кримінальну справу за статтею “Шпигунство”.

Роман Сущенко всі звинувачення відкидає. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

4 червня 2018 року Московський міський суд РФ засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму, а 12 вересня 2018 року Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду.

7 листопада 2018 року ФСВП Росії повідомила посольству України в Москві, що Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

Ще Новини