ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Майже 20 тис примірників "Справи Василя Стуса" вже надруковано і продано – Vivat

20.10.2020, 12:40
Фото - Радіо Свобода
Фото - Радіо Свобода

Усього вже надруковано 19900 примірників книжки “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані, яку Дарницький райсуд Києва заборонив розповсюджувати без видалення інформації про народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука.

Таку інформацію повідомило видавництво Vivat Радіо Свобода.

“19900 примірників – це загальна кількість накладу з моменту видачі книги. На вчора вже ні у нас, ні у наших партнерів книжок не було”, - зауважили у видавництві.

Vivat збирається оскаржити рішення Дарницького районного суду Києва, щойно отримає повний текст ухвали, тому планує наступний наклад книги. Поки у видавництві не знають, скільки ще екземплярів видадуть.

“На даний момент не плануємо видаляти згадки про Медведчука, бо ми маємо на це право у зв'язку з тим, що рішення ще не вступило в силу. Наступний наклад буде орієнтовно 2 листопада”, – додали у Vivat.

Як повідомляє видання, у день оголошення рішення суду поодинокі торговельні майданчики, які ще мали у розпорядженні вільні екземпляри книжки, пропонували купити “Справу Василя Стуса” за завищеною ціною. У видавництві закликали не спекулювати на книжці Вахтанга Кіпіані. А на порталі для продажу товарів і послуг OLX після оголошення рішення суду навіть з’явилась пропозиція придбати книжку за 1500 гривень, тоді як видавництво реалізовувало її за 260 гривень.

Як повідомляв ІМІ, 19 жовтня історик і журналіст Вахтанг Кіпіані повідомив, що подасть апеляцію на рішення Дарницького районного суду Києва про заборону розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”.

19 жовтня видавництво Vivat прийняло рішення подати апеляцію на рішення Дарницького районного суду Києва про заборону розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” без видалення інформації про народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука.

19 жовтня Дарницький районний суд зобов’язав автора книги “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані та видавництво Vivat видалити з книжки інформацію про народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука та заборонив розповсюдження надрукованого тиражу до усунення порушення немайнових прав Медведчука.

Книга Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” вийшла друком у травні 2019 року.

Улітку 2019 року народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук подав до Дарницького районного суду Києва позов проти Вахтанга Кіпіані, видавництва Vivat і книжкової фабрики “Юнісофт” з вимогою заборонити поширення книжки “Справа Василя Стуса”. 

Суд мав вирішити, чи справді у 9 епізодах книги Кіпіані дозволив собі висловлювання, які не відповідають дійсності і принижують честь і гідність політика. У цих епізодах автор розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року.

У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили українського дисидента. За словами Кіпіані, ця книжка не лише проливає світло на кримінальну справу, а й дає зрозуміти, якою Василь Стус був людиною.

Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.

Liked the article?
Help us be even more cool!