ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Комітет свободи слова хоче провести парламентські слухання про безпеку журналістів 1 листопада

07.09.2017, 13:14

Члени Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики одноголосно підтримали проект постанови Верховної Ради про проведення 1 листопада цього року парламентських слухань про безпеку журналістів в Україні на тему: “Безпека журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи вирішення”. Таке рішення комітет ухвалив на черговому засіданні 6 вересня, повідомляє “Детектор медіа”.

За словами голови Комітету Вікторії Сюмар, до комітету звернулася Національна спілка журналістів України з листом щодо необхідності проведення таких парламентських слухань. Проведення слухань підтримує також Уповноважена Верховної Ради України з прав людини.

“2 листопада весь світ відзначає Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів як нагадування владі про напади та побиття журналістів, які не розслідуються і не караються. У нас таких історій теж багато. Якщо такі слухання хоч якось можуть зрушити розслідування, то я б запропонувала їх провести”, - зазначила Вікторія Сюмар.

Тепер постанову про проведення парламентських слухань має ухвалити Верховна Рада.

2 листопада вчетверте відзначатиметься Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. 18 грудня 2013 року на своїй 68-й сесії ГА ООН прийняла резолюцію 68/163, у якій постановила проголосити 2 листопада Міжнародним днем припинення безкарності за злочини проти журналістів. Дата була вибрана в пам’ять про двох французьких журналістів, убитих у Малі 2 листопада 2013 року.

Нагадаємо, 23 листопада у світі вшановують Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів (The International Day to End Impunity).

Його проголосила ґлобальна асоціація за свободу слова IFEX на знак вшанування пам'яті жертв найсмертоноснішої в історії розправи над репортерами, скоєної у листопаді 2009 року на Філіппінах.

Як повідомляв ІМІ, за вісім місяців 2017 року ІМІ зафіксував на території України 172 випадки порушень свободи слова. Для порівняння, минулого року за цей же період було зафіксовано 184 випадки.

Liked the article?
Help us be even more cool!