IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

80

2

27

Комітет свободи слова 15 листопада розгляне перешкоджання “Схемам”

Фото – Радіо Свобода

15 листопада Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної діяльності розгляне на своєму засіданні питання про інцидент з ознаками перешкоджання журналістській діяльності знімальній групі програми “Схеми”, який стався 7 листопада року біля VIP-терміналу аеропорту “Київ”, повідомляє “Детектор медіа”.

Як повідомляв ІМІ, ввечері 7 листопада охоронці лідера організації “Український вибір” Віктора Медведчука напали на знімальну групу програми “Схеми” біля VIP-терміналу аеропорту “Київ” поблизу Жулян.

Редакція програми журналістських розслідувань “Схеми” оприлюднила відео нападу. З відео видно, як охоронці підприємця у масках та балаклавах кинулися до знімальної групи і почали застосовувати силу – штовхали, били ліктями, ставили підніжки та кілька разів вибили камеру з рук оператора. Також охоронці засліплювали камеру спеціальним ліхтарем. Усе це відбувалось в публічному місці по вулиці Медова, біля VIP-терміналу.

На відео також зафіксований кортеж Віктора Медведчука, який від’їжджав від терміналу.

За фактом нападу прокуратура Києва почала кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) КК України.

9 листопада редакція програми журналістських розслідувань “Схеми” за годину до виходу в ефір отримала від адвоката Віктора Медведчука лист-погрозу, у якому журналістів застерігають від кримінальної відповідальності у разі видачі розслідування “Чорні чоловічки” про його перельоти в ефір.

У листі адвокат назвав розслідування журналістів щодо перельотів політика до Росії “провокацією” та звинуватив їх у втручанні в приватне життя Віктора Медведчука і його родини.

Також адвокат Медведчука у листі повідомив, що “вже подано заяви до Національної поліції України та Генеральної прокуратури України про вчинення кримінального правопорушення”.

У редакції програми розслідувань всі ці звинувачення вважають безпідставними та такими, що мають на меті залякування.

Ще Новини