ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Канали "Еспресо", "Прямий" та 5-й закликають владу повернути їх в ефір

14.04.2022, 17:47
Фото – Прямий канал
Фото – Прямий канал

Колективи телеканалів "Еспресо", "Прямий" та 5-й просять Президента України Володимира Зеленського та уповноважені державні органи повернути в ефір телеканали. 

Про це йдеться в спільному листі колективів телеканалів, який надіслали президенту, прем’єр-міністру Денису Шмигалю, членам Кабінету Міністрів, Верховній Раді, міністру оборони Олексію Резнікову, Раді національної безпеки та оборони, Національній раді з питань телебачення і радіомовлення та всім уповноваженим органам державної влади.

Канали вважають незаконним відімкнення їхнього мовлення, оскільки "не існує жодного діючого документа, який би давав законні підстави Концерну РРТ відключати нас від мовлення". Так само, зазначають телеканали, не було схвалено жодного рішення з боку Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення чи суду.

"Такі свавільні дії Концерну РРТ можна розцінювати не інакше, як диверсійну роботу на користь ворогу – як підігрування на користь росії, оскільки вони ставлять під сумнів дотримання в Україні принципів свободи слова та незалежності ЗМІ, що лежать в основі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС", – йдеться в листі.

Колективи каналів зазначають, що з першого дня повномасштабного російського вторгнення доносять правдиву інформацію про війну та дотримуються принципу єдиної державної інформаційної політики. Зокрема, йдеться в листі, "левову частку нашого ефірного часу було передано на трансляцію спільного загальнонаціонального марафону". А решту ефірного часу присвячують авторським програмам та передачам.

"Ми звертаємося до вас, пане Президенте, а також усіх уповноважених державних органів з проханням захистити свободу слова в Україні, не звертати з європейського напрямку та надати можливість громадянам України дивитися патріотичні українські телеканали, де працюють професійні журналісти, що разом з вами окремим інформаційним фронтом протидіють росії як державі терористу і її пропагандистській машині. Поверніть в ефір телеканали, не вбивайте свободу слова та європейське майбутнє України", – йдеться в листі.

Як повідомляв ІМІ, 4 квітня телеканали 5-й, "Прямий" та "Еспресо" заявили, що Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (КРРТ) вранці 4 квітня вимкнув мовлення телеканалів у цифровій мережі Т2. Канали заявили, що відімкнення є незаконним, оскільки не існує жодного документа, який би давав підстави концерну РРТ вимикати телеканали, а також що ні Нацрада, ні Міністерство оборони, яке, відповідно до закону, регулює режим воєнного стану, ні РНБО або будь-які інші уповноважені державні органи не ухвалювали жодних рішень щодо відімкнення телеканалу.

Провайдер цифрового телебачення "Зеонбуд", який зараз підпорядковується державному Концерну РРТ, не знає про причини вимкнення каналів "Еспресо", "Прямий" та "5 канал".

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заявила, що не ухвалювала рішення про вимкнення телеканалів "Прямий", 5-й та "Еспресо" і не має таких повноважень.

8 квітня Медіарух та Комісія з журналістської етики закликали Президента України Володимира Зеленського втрутитись у ситуацію з відімкненням телеканалів "Еспресо", "Прямий" та 5-й, пояснити причини та відновити їхнє мовлення. 

8 квітня колективи телеканалів "Еспресо", "Прямий" та 5-й закликали Президента України Володимира Зеленського відреагувати на дії керівництва державного Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (РРТ), які, на їхню думку, порушують конституційні права колективів каналів.

Liked the article?
Help us be even more cool!