ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Канали "Еспресо", "Прямий" та 5-й просять Зеленського відреагувати на їхнє вимкнення

08.04.2022, 12:10
Фото - Прямий канал
Фото - Прямий канал

Колективи телеканалів "Еспресо", "Прямий" та 5-й просять Президента України Володимира Зеленського відреагувати на дії керівництва державного Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (РРТ), які, на їхню думку, порушують конституційні права колективів каналів.

Про це йдеться у відкритому зверненні колективів телеканалів.

"Ми, працівники телекомпаній, звертаємося до Президента України Зеленського Володимира Олександровича з тим, що державний концерн РРТ без попередження викинув з етеру три загальнонаціональні мовники в період, зокрема, інформаційної війни з Росією. Свої дії керівництво концерну РРТ жодним чином не пояснює, а письмові звернення від телекомпаній ігнорує. Наголошуємо, що дане відключення без офіційних підстав є порушенням укладених письмових угод з каналами. А також перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів, що є порушенням ст. 171 ККУ. Державний концерн незаконно позбавив багатомільйонну аудиторію глядачів телекомпаній права на отримання інформації", – йдеться в заяві.

Канали закликають президента, "як Гаранта Конституції, звернути увагу на дії керівництва державного концерну РРТ, які порушують конституційні права колективів каналів".

"Ми переконані, що тільки дотримуючись єдиної інформаційної політики нам вдасться перемогти не лише інформаційну навалу ворога, а й наблизити спільну Перемогу України над агресором", – йдеться в заяві.

Як повідомляв ІМІ, 8 квітня Медіарух та Комісія з журналістської етики закликали Президента України Володимира Зеленського втрутитись у ситуацію з відімкненням телеканалів "Еспресо", "Прямий" та 5-й, пояснити причини та відновити їхнє мовлення. 

4 квітня телеканали 5-й, "Прямий" та "Еспресо" заявили, що Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (КРРТ) вранці 4 квітня вимкнув мовлення телеканалів у цифровій мережі Т2. Канали заявили, що відімкнення є незаконним, оскільки не існує жодного документа, який би давав підстави концерну РРТ вимикати телеканали, а також що ні Нацрада, ні Міністерство оборони, яке, відповідно до закону, регулює режим воєнного стану, ні РНБО або будь-які інші уповноважені державні органи не ухвалювали жодних рішень щодо відімкнення телеканалу.

Провайдер цифрового телебачення "Зеонбуд", який зараз підпорядковується державному Концерну РРТ, не знає про причини вимкнення каналів "Еспресо", "Прямий" та "5 канал".

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заявила, що не ухвалювала рішення про вимкнення телеканалів "Прямий", 5-й та "Еспресо" і не має таких повноважень.

Liked the article?
Help us be even more cool!