ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Каналу "Дом" оголошено попередження через показ мапи з "російським" Кримом

30.09.2021, 15:35
Фото – скріншот відео
Фото – скріншот відео

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження телеканалу “Дом” (ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України”), який показав мапу, де Крим позначено як  територію Російської Федерації. 

Таке рішення Нацрада ухвалила на засіданні 30 вересня, повідомляється на сайті регулятора.

До телеканалу застосовано санкцію “оголошення попередження” за статтею про поширення необ’єктивної інформації. 

“Зображення Криму “російським” у національному ефірі сприяє визнанню анексії української території країною-агресором”, – зазначає Нацрада.

Моніторинг і перевірка Нацради зафіксували, що мапа Росії з тимчасово окупованою територією України – АР Крим та містом Севастополем – демонструвалася в ефірі телеканалу “Дом” 5 липня 2021 року на початку та наприкінці передачі “Русский дневник”. Також відреагувати на цей факт Нацраду попросили народні депутати України та Служба безпеки України. “Трансляція мапи, на якій український Крим зображено частиною іншої держави, могла бути сприйнята глядачами телеканалу “Дом” так, що Кримський півострів не входить до складу України. Це суперечить конституційним положенням про суверенітет, унітарність і територіальну цілісність нашої держави”, – зазначив регулятор.

Заступниця директора з питань планування ефіру телеканалу “Дом” Віра Єльчік пояснила Нацраді, що телеканал відразу відреагував на цей факт і того ж дня вибачився перед аудиторією. Вона запевнила, що зі свого боку керівництво провело службову перевірку для з’ясування причини цього випадку, який був кваліфікований як службова недбалість відповідальних за виробничий процес співробітників. 

Також вона повідомила, що Департамент захисту національної державності СБУ, перевіривши діяльність телеканалу, не виявив у діях його працівників “ознак злочинів, досудове розслідування яких, відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, віднесено до підслідності слідчих органів безпеки”.

Водночас Нацрада зауважує, що програма “Русский дневник” транслювалася на телеканалі “Дом” у повторі й у працівників телерадіоорганізації була можливість усунути недостовірні факти. 

Як повідомляв ІМІ, 29 липня Національна рада з  питань телебачення і радіомовлення призначила перевірку телеканалу “Дом” (ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України”) через показ мапи Російської Федерації з тимчасово окупованою територією України – Автономною Республікою Крим та містом Севастополем.

5 липня в ефірі телеканалу “Дом” в програмі “Русский дневник” показали мапу Росії, яка охоплює Крим, телеканал проводить службову перевірку інциденту.

11 квітня на каналі “Дом” вийшов сюжет “Радикали в Україні. Розбір”, автори якого кажуть, що українські радикальні націоналістичні організації часто фігурують у медіа “разом з повідомленнями про нетерпимість, дискримінацію, погроми чи погрози”; що “екстремістські дії” деяких націоналістів “грають на руку російській пропаганді” тощо. Комісія з журналістської етики висловила каналу дружнє попередження.

Liked the article?
Help us be even more cool!