ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Ірина Земляна: Арешт російського суду базується на сфабрикованому обвинуваченні

11.03.2024, 14:13
Ілюстрація ІМІ
Ілюстрація ІМІ

Арешт російського суду щодо експертки Інституту масової інформації Ірини Земляної побудовано на неправдивому обвинуваченні, а сама справа щодо інциденту з “облиттям” посла РФ у Польщі навесні 2022 року є повністю сфабрикованою.

Про це Ірина Земляна сказала в коментарі ІМІ й додала, що не планує оскаржувати цей арешт, оскільки не вірить у російське правосуддя.

“Ми з адвокатами жодним чином не будемо взаємодіяти з країною-агресором РФ. У цій країні не існує ні судової системи, ні правосуддя. Всі юридичні взаємодії здійснюватимуться виключно з Інтерполом та іншими міжнародними інституціями в разі потреби. Те, що робить Росія щодо мене, – це терор. Планомірний, спланований терор проти кожної людини, яка хоч раз виступила проти Росії чи росіян. Росіяни повністю ігнорують мою невинуватість та продовжують фабрикувати все нові й нові кримінальні справи проти мене. Уже майже два роки РФ мене переслідує та, схоже, не збирається зупинятися”, – прокоментувала свій “фальшивий арешт” Ірина Земляна.

Нагадаємо, 10 березня російське видання “Медіазона” повідомило, що Басманний районний суд Москви 4 березня заочно заарештував Ірину Земляну в справі про напад на людину, яка користується міжнародним захистом, з метою провокації війни (частина 2 статті 360 Кримінальний кодекс РФ). 

Видання зауважило, що по батькові Ірину не вказали ані в картці розшуку, ані в записі Росфінмоніторингу, ані в рішенні суду. Розшукова картка містить її фотографію з акції у Варшаві.

Що передувало 

У лютому 2024 року експертку Інституту масової інформації Ірину Земляну внесли до списку “терористів та екстремістів”, який веде Федеральна служба Росії з фінансового моніторингу (Росфінмоніторинг).

У листопаді 2022 році РФ оголосила Земляну в розшук. Там проти неї відкрили кримінальну справу нібито через напад на російського посла Сєргєя Андрєєва у Варшаві (Польща). Ірина зазначає, що вона не вчиняла нападу.

Група протестувальників облила посла червоною речовиною, коли він намагався покласти квіти на Цвинтарі-мавзолеї радянських воїнів 9 травня 2022 року. У багатьох протестувальників на одязі були плями червоної фарби, що символізує кров. Вони скандували такі гасла, як “фашисти”, “рашисти” й “убивці”. 

Ірина Земляна, яка брала участь в акції, через погрози змушена була виїхати з Варшави. За її словами, у перші години після акції всі її дані, включно з номером паспорта, телефону, адресою в Україні, е-мейлом, всіма акаунтами в соцмережах, були викладені в російські телеграм-канали із закликом її “знищити”. Земляну внесли до російської бази “воєнних злочинців”.

Польща розслідувала справу щодо погроз життю Земляної від росіян та інших. У червні 2023 року стало відомо, що польська прокуратура заморозила слідство в справі про облиття фарбою російського посла, визнавши Ірину невинуватою. 

Нацполіція України відкрила кримінальне провадження за заявою Земляної після інциденту у Варшаві з російським послом. Згодом Шевченківське управління поліції Головного управління Нацполіції в Києві закрило кримінальне провадження щодо погроз життю та розсекречення особистих її даних. Проте суд зобовʼязав відновити розслідування.

Водночас в Інтерполі донині не визначилися, чи оголошувати її в міжнародний розшук за поданням Росії, чи ні.

Liked the article?
Help us be even more cool!