Ігнат порадив ставитися з обережністю до публікацій західних ЗМІ щодо кількості ракет
Дефіцит зенітних керованих ракет в України справді є, проте до матеріалів у західних ЗМІ з цього приводу слід ставитися з обережністю.
Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону "Єдині новини", коментуючи статтю, яка вийшла в The New York Times, передає Укрінформ.
"Давайте розберемося, хто попереджає, – джерела, які знайшла газета The New York Times. Я дуже обережно ставлюся до таких заяв і висловлювань. Для чого вони робляться і кому це вигідно – теж питання. Не один раз уже коментував ці заяви і публікації від західних ЗМІ, вони з'являються вже не вперше", – зазначив Ігнат.
Речник зауважив, що Україна сьогодні залежить від постачань західного озброєння і йдеться не лише про зенітні керовані ракети.
"У нас з'являється дедалі більше західної техніки – відповідно, вона потребує як обслуговування, ремонту, оновлення, поповнення, так і боєприпасів. Навіть радянські боєприпаси до зенітних керованих систем ми теж отримуємо від країн, які мають на озброєнні такі системи. Відбувається нормоване постачання відповідно до витрат. Якщо Україна витратила зараз чималий запас ракет, що були, на ці три атаки – одна більш потужна, потім іде тенденція до меншого застосування засобів повітряного нападу – все одно це великий розхід і зенітних керованих ракет, зокрема", – пояснив Ігнат.
За словами Ігната, військові виробництва в Європі, США та інших країнах набирають обертів, проте дефіцит певного озброєння однаково відчувається.
"Тому дефіцит зенітних керованих ракет, зрозуміло, є, ніхто цього не приховує. Тому і з'являються такі побоювання в західній пресі. Думаю, західні партнери добре поінформовані про стан справ у нас із засобами протиповітряної оборони", – підсумував речник.
Видання The New York Times написало, що представники Білого дому та Пентагону попередили, що Сполучені Штати незабаром не зможуть утримувати українські батареї Patriot з ракетами-перехоплювачами, вартість яких може становити від 2 до 4 мільйонів доларів за штуку.
Як повідомляв ІМІ, за даними Центру протидії дезінформації при РНБО, статтю The New York Times про начебто готовність Росії до миру з коментарем прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова написали журналісти, завербовані Росією з часів їхньої роботи в цій країні.
Help us be even more cool!