ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Херсонські колаборанти стали членами Союзу журналістів Росії

26.04.2023, 10:51
Фото – скриншот з відео
Фото – скриншот з відео

Херсонці Ольга Тетеря, Ігор Качур, Серафім Іванов, Євген Білий та Олег Грушко, які працюють на російських окупантів, стали членами Спілки журналістів Росії.

Про це повідомив пропагандистський телеканал “Таврія”, який не має ефірного мовлення.

Посвідчення організації вручив соратник керівника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина, російський пропагандист Олександр Малькевич.

Серед тих, хто отримав посвідчення, є двоє колишніх журналістів з Херсона – Олег Грушко та Євген Білий. Обидва у свій час працювали в комунальній газеті “Херсонський вісник” і не приховували проросійських поглядів. 

Як писав ІМІ, ще задовго до повномасштабного вторгнення РФ в Україну Олег Грушко вів сайт “Надднепрянка”, який відзначався антиукраїнською риторикою, публікував проросійські фейки та наративи. Вже після російської окупації Херсона сайт почав поширювати ворожу пропаганду.

Навесні Грушко, за даними херсонських журналістів, очолив захоплену росіянами херсонську міську друкарню, але вже влітку його перевели на іншу посаду в окупаційній адміністрації. Наразі Грушко очолює окупаційне управління патріотичного виховання Департаменту молодіжної політики Херсонської області.

Після окупації Херсона Євген Білий став редактором окупаційної газети “Надднепрянская правда”. Він випускник історичного факультету Херсонського державного університету, працював у газеті “Городянин та городянка”, яка належала представнику російської окупаційної адміністрації Херсонщини Володимиру Сальдо. Перед повномасштабним вторгненням Євген Білий проживав в Одесі, а в Херсон повернувся або напередодні нападу росіян, або вже після окупації Херсона. Газету видавали майже до самої втечі росіян з Херсона, а наприкінці грудня відновили її видання вже на лівому березі. 

 

Інші троє нових членів російської спілки журналістів до війни ані в журналістиці, ані в іншій якійсь публічній діяльності помічені не були, розповів ІМІ його регіональний представник.

Ольга Тетеря – співробітниця підконтрольного російським окупантам телеканалу “Таврія”. Під час окупації Херсона вона вступила до створеного окупантами фейкового “Херсонського державного університету”, а також навчалась у “медіашколі”, якою керував пропагандист Олександр Малькевич.  

Посвідчення також отримав Серафім Іванов. За словами представника ІМІ, чим він займався до окупації Херсона, невідомо, а після приходу росіян став відомий спочатку як “молодіжний активіст”, а потім – як співробітник телеканалу “Таврія”.

Ігор Качур – представник окупаційної адміністрації Херсонської області. До окупації Херсона був приватним підприємцем, торгував взуттям. Після окупації міста перейшов на бік загарбників. Зараз час від часу з’являється на різних пропагандистських акціях.

Після втечі на лівобережну частину області він став ще й “керівником” регіонального штабу “Юнармії” і “директором регіонального відділення” “всеросійського товариства “Знання”, яке очолює все той же Олександр Малькевич.

Як повідомляв ІМІ, Олександр Малькевич  – генеральний директор телеканалу “Санкт-Петербург”, який фінансується урядом міста, член Громадської палати Росії та фіналіст конкурсу “Лідери Росії”, що патронується заступником очільника адміністрації президента Сергієм Кирієнком. Також Малькевича тісно пов'язують з “кухарем Путіна” та власником ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним. Олександр Малькевич має багатий досвід створення рупорів пропаганди, дезінформації та впливу на вибори не лише в Росії, а й за кордоном, завдяки чому 2018 року потрапив під санкції США, а цього року – і ЄС.

“Репортери без кордонів” випустили розслідування “Пропаганда Малькевича. Партнерська мережа Вагнера в Україні”, де розповідають, як підприємець Олександр Малькевич в рекордно короткі терміни створив пропагандистський апарат на Півдні України.

ЄФЖ засудила відкриття філій Спілки журналістів Росії на окупованих територіях України.

Міжнародна федерація журналістів призупинила членство Спілки журналістів Росії за її дії з початку російського вторгнення в Україну та діяльність на окупованих українських територіях.

Liked the article?
Help us be even more cool!