Харківське відділення НСЖУ виключило двох журналістів зі спілки за сепаратизм
24 червня правління Харківського відділення Національної спілки журналістів України одноголосно виключило журналістів Костянтина Кеворкяна та Костянтина Долгого зі спілки. Основна причина - за поширення проросійської пропаганди. Про це повідомляє регіональний кореспондент ІМІ.
За словами голови Харківської ОО НСЖУ Олександра Голуба, останньою краплею для журналістської спільноти стала стаття Кеворкяна "На пепелище".
"У цій статті він замість патріотичного насаджує зрадницькі настрої у суспільстві. Це діяльність проти України! У цієї людини спотворена картина світу! Це не журналіст, а ідеологічний диверсант, який працює на інтереси та гроші іншої держави!" - прокоментував ІМІ рішення спілки Голуб.
Власне сам Костянтин Кеворкян спокійно сприйняв виключення зі Спілки, вважаючи цей факт за честь: “Считаю чрезвычайно лестным для себя оказаться в числе людей, которых уже исключали из творческих союзов за их гражданскую позицию – М.Зощенко, А. Ахматовой, Б.Чичибабина, А.Галича, Э.Неизвестного и многих других”.
За словами Олександра Голуба, ці виключення - тільки початок процесу. "На превеликий жаль, такі антидержавницькі погляди поділяють ще деякі журналісти, доволі помітні у Харкові. Але ми не маємо право закривати на це очі, а оперативно реагувати, бо завтра буде пізно!".
Також з НСЖУ виключили головного редактора проросійського інтернет-видання “Глагол”.
Костянтин Долгов відомий в Харкові як один з ідеологів і лідерів протесту проти нової київської влади, він неодноразово виступав у прямих ефірах російського телебачення.
За останніми даними, повідомляє кореспондент ІМІ, Долгов перебуває у Москві та дистанційно веде діяльність свого видання.
У квітні його затримали і арештували на два місяці. Відомого політолога і журналіста підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК - Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах, або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки. У травні суд його звільнив під заставу у розмірі 365 тис 400 грн, яку вніс колишній народний депутат від Партії регіонів Олег Царьов.
Наводимо повністю текст заяви:
ЗАЯВА
Правління Харківської обласної організації Національної спілки журналістів України
24 червня 2014 року рішенням правління Харківської обласної організації НСЖУ директора ТОВ «Телекомпанія «Первая столица» Костянтина Кеворкяна виключено із членів Національної спілки журналістів України.
Причиною для розгляду персональної справи К. Кеворкяна стала низка публікацій у засобах масової інформації та сюжетів у телепередачі «Первая столица», в яких лунали заклики до порушення теріторіальної цілісності нашої держави, переслідування громадян України за національною ознакою, підтримка сепаратизму, виправдання зовнішньої агресії з боку східного сусіда.
Журналістська організація Харківщини, яка налічує понад 1200 членів, завжди поважала право кожного на власні погляди. Але останнім часом статті і висловлювання К. Кеворкяна усе менше відповідають стандартам журналістики. Скотившись до відверто агресивної антиукраїнської пропаганди, він дозволяє собі називати усіх незгодних із його політичною позицією фашистами, бандерівцями, неонацистами, хунтою,закликає до кримінального переслідування та фізичного знищення своїх опонентів, опустився до фізичних погроз на адресу колег.
В опублікованій на початку червня статті «На пепелище» К. Кеворкян перейшов від підтасовки історичних фактів і навішування ярликів до розробки конкретного плану дій зі знищення української держави. Він закликає до розправи над тими людьми, які формують національну свідомість громадян України, і навіть розписує програму по збору досьє на журналістів, учителів, професорів і тих, хто мав необережність «неправильно» висловитися в соціальних мережах, рекомендує «упорно накапливать улики, которые помогут изобличить и покарать.»
Журналістська практика К. Кеворкяна прямо суперечить «Міжнародним принципам журналістської етики», «Етичному кодексу українського журналіста» та «Статуту Національної спілки журналістів України».
Він сам поставив себе поза межами професійного цеху, і це викликало закономірне обурення колег, спричинило небажання харківських журналістів знаходитися в одному творчому об`єднанні з відвертим українофобом, людиною, яка дискредитує професію”.
Help us be even more cool!