ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Група компаній, що мовила під логотипом "112 Україна", оскаржує рішення Нацради

01.10.2019, 12:28
Фото – arynews.tv
Фото – arynews.tv

П’ять телерадіоорганізацій, які мовили під емблемою “112 Україна”, звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, у якому просять визнати протиправним і скасувати рішення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення від 26 вересня щодо відмови в продовженні строку дії ліцензії на мовлення.

Про це повідомляється на сайті Окружного адміністративного суду міста Києва.

Разом з адміністративним позовом до суду надійшла заява про забезпечення позову, у якій позивачі просять суд зупинити дію зазначених рішень Нацради та зобов’язати відповідного провайдера поновити надання позивачам послуг з поширення в цифровому форматі телевізійних програм у повному обсязі та без будь-яких змін аудіовізуального ряду на каналі мовлення багатоканальної телемережі.

Суд вирішує питання щодо відкриття провадження та наявності правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову.

Як повідомляв ІМІ, 26 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовила в продовженні цифрових ліцензій на мовлення в регіональному мультиплексі МХ-5 п’яти регіональним компаніям, які мовили під логотипом “112 Україна”.

Зокрема, відмовлено у продовженні ліцензій таким компаніям: ТОВ “Новий формат ТВ”, ТОВ “Аріадна ТВ”, ТОВ “Партнер ТВ”, ТОВ “ТВ Вибір”, ТОВ “Лідер ТВ”.

Водночас члени Нацради наголосили, що йдеться не про позбавлення ліцензії каналу “112 Україна”: він має супутникову ліцензію та продовжить мовити, а про регіональні компанії, які зобов’язані були мовити як регіональні канали, а не ретранслювати загальнонаціональний канал (юридично це було створення “спільного продукту”, а не ретрансляція).

Телеканал “112 Україна” вважає рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення про позбавлення цифрових ліцензій компаній з групи “112 Україна” цензурою.

В Офісі президента Володимира Зеленського заявили, що “стежать” а ситуацією щодо телеканалу “112 Україна”.

Медіаюрист Максим Дворовий заявив, що у ситуації зі “112 Україна” недоречно говорити про цензуру, оскільки телеканал не дотримався вимог законодавства і вимог програмної ліцензії.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!