ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Гройсман запевнив, що уряд підтримує створення суспільного мовлення

02.11.2016, 11:47

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що якщо є якісь загрози створенню суспільного мовлення, їх треба виявити і знищити. Про це він сказав 2 листопада під час засідання уряду, повідомляє “Суспільне мовлення”.

“Ми підтримували і підтримуємо створення суспільного мовлення. Ми були тими, хто голосував за закон про Суспільне мовлення. В уряді є консолідована позиція – суспільне мовлення має бути обов’язково створене”, –  сказав він.

Гройсман доручив профільному міністру інформаційної політики України Юрію Стецю обговорити це питання  з парламентським комітетом, який засідатиме 2 листопада. Також він доручив Стецю внести пропозиції, які має ухвалити уряд щодо цього питання.

“Ніхто не має ставити під сумнів необхідність створення суспільного мовлення”, – сказав прем’єр-міністр.

Нагадаємо, 1 листопада генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія заявив, що йде у відставку за власним бажанням. Він не згоден з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму. За його словами, відповідно до Закону про Суспільне має бути 0,2% від держбюджету, це приблизно 1,2 млрд грн. Із них держава відбирає 450 млн грн витрат на Євробачення-2017, 250 млн грн відбирає у вигляді платні за трансляцію, 149 млн грн відбирає видатками, і 46 млн грн  комунальними платежами забирає місто. Ще 112 млн грн апріорі йдуть на міжнародну діяльність (Олімпіади, чемпіонати світу тощо). В залишку – 193 млн грн.

Відповідно до змін до статуту НТКУ, внесених у вересні 2015 року, за звільнення і призначення керівника НТКУ відповідає Держкомтелерадіо.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко сказав, що зараз з'ясовує з Кабінетом Міністрів, яким чином має бути прийняте рішення щодо звільнення Зураба Аласанії. Він також назвав дві ймовірних причини, чому пан Аласанія вирішив піти. Перша, це подвійне навантаження у зв’язку з підготовкою до  Євробачення та одночасним переходом з державного на суспільне. Друга, що у березні Зураб Аласанія імовірно буде балотуватися на посаду голови майбутнього НСТУ.

1 листопада журналісти, медіа-експерти та народні депутати звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради з вимогою не зривати реформу суспільного мовлення. Вони об’єдналися в коаліцію “За суспільне мовлення” та оприлюднили свої вимоги.
Liked the article?
Help us be even more cool!